Respawn.pl

Cały skład EXTREMUM ląduje na ławce rezerwowych!

Autor: Marcin Kapusta

EXTREMUM przesunęło cały skład CS:GO na ławkę rezerwowych, a głównym bodźcem do podjęcia takiej decyzji był brak awansu na Majora!

Rosyjska organizacja zaprezentowała nowy skład, złożony z byłego kwartetu 100 Thieves, pod koniec stycznia bieżącego roku. Ostatnim elementem układanki okazał się Hansel “BnTeT” Ferdinand, który wszedł w buty Justina “jksa” Savage’a. Stery trenerskie objął doświadczony Aleksandar “kassad” Trifunović, natomiast Nestor “LETN1” Tanić został mianowany analitykiem i głównym menadżerem. “Przedstawiciele EXTREMUM zaproponowali mi, abym pomógł im złożyć zespół i szybko przyjąłem ofertę. Już teraz prawa z nimi sprawiła mi ogromna radość i widzę, jak wspaniała jest wizja ich marki. Wraz z kolegami nie możemy doczekać się gry w Europie i szlifowania przeciwko najlepszym na świecie.” – powiedział wówczas Aaron “AZR” Ward.

Projekt od samego początku nie prosperował tak, jak sobie wyobrażano. Sekcja CS:GO EXTREMUM szybko okazała się odgrzewanym 100 Thieves, jednakże wyniki w ogóle nie były zbliżone do tych, jakie osiągali zawodnicy pod banderą organizacji Nadeshota. Największym sukcesem podopiecznych kassada było zajęcie trzeciego miejsca na cs_summit 8. W trakcie północnoamerykańskich rozgrywek pokonali Extra Salt oraz O PLANO, ale w finale dolnej drabinki uznali wyższość Brazylijczyków z FURII Esports.

Wczoraj przedstawiciele rosyjskiej organizacji postanowili posadzić wszystkich zawodników na ławce rezerwowych. Decyzja ta została podjęta głównie przez niezakwalifikowanie się na najważniejszy turniej CS:GO 2021 roku, jakim jest oczywiście PGL Major Sztokholm. “To był ciężki tydzień dla EXTREMUM: przegrana z Evil Geniuses była oczywiście jednym z najgorszych scenariuszy, ponieważ głównym celem naszej organizacji i naszej drużyny był awans na Majora. Praca z chłopakami przez prawie rok była dla nas niesamowitym doświadczeniem. Ale teraz musimy podjąć decyzję, bez względu na to, jak trudna może ona być. Zespół CS:GO wylądował na rezerwie, jego dalszy los jest obecnie bliżej nieokreślony. Dziękujemy wszystkim za wsparcie, będziemy informować Was na bieżąco o wszelkich nowościach.” – zawarto w oficjalnym oświadczeniu.

Dotychczasowy skład EXTREMUM wyglądał w sposób następujący:
  • Australia Aaron “AZR” Ward
  • Australia Sean “Gratisfaction” Kaiwai
  • Australia Jay “Liazz” Tregillgas
  • Indonezja Hansel “BnTeT” Ferdinand
  • Norwegia Joakim “jkaem” Myrbostad
  • Serbia Aleksandar “kassad” Trifunović (trener)