Respawn.pl

Powrót po prawie roku! CeRq trzecim graczem BLEED

Autor: Krzysztof Sarna
CeRq

O takich powrotach należy mówić dużo i głośno! Półfinalista Majora z 2019 roku powrócił na scenę Counter-Strike’a po prawie roku. Tsvetelin “CeRq” Dimitrov zasilił szeregi BLEED. Tym samym organizacja na swoim pokładzie ma już trzech graczy wraz z trenerem i wydaje się, że zdąży skompletować skład do startu nowego sezonu. 

CeRq wraca po długiej przerwie 

Tego typu przerwy na scenie Counter-Strike’a zdarzają się rzadko, dlatego też należy mówić o wielkim powrocie. Snajper praktycznie przez rok pauzował od występów w profesjonalnej drużynie, bo dokładnie 5 stycznia 2023 roku rozstał się z Evil Geniuses. Nie jest jednak do końca tak, że od tamtego momentu bułgarski zawodnik nie rywalizował, bo rywalizował sporo w miksowych drużynach, najczęściej grając w turniejach od ESEA, FACEIT czy Roobet Arena. Dimitrov wziął także udział w otwartych kwalifikacjach do IEM Sydney, ale zakończył je na 33-64. miejscu. 

Utytułowany snajper

24-latek z pewnością jest zadowolony, bo w końcu będzie mógł zagrać o większe cele pod wodzą Aleksandara “kassada” Trifunovicia.  Jest on trzecim zawodnikiem po ogłoszonych dotychczas Hampusie “hampusie” Poserze oraz Josefie “faveN’ie” Baumannie. Dla CeRq’a to bardzo duża szansa powrotu na dobry szlak. Kariera bułgarskiego snajpera zapowiadała się obiecująco, kiedy grał jeszcze w NRG Esports (lata 2017-2019) i wygrał amerykańskiego Minora do IEM Katowice 2019, czy też dotarł do półfinału StarLadder Berlin Major 2019. Najnowszy nabytek singapurskiej organizacji na swoim koncie ma jednak sukcesy i to całkiem niemało, bowiem zdobył mistrzostwo IEM Szanghaj 2018, cs_summit 3, ESL One New York 2019, ósmego sezonu StarSeries & i-League, amerykańskiego BLAST Premier Spring 2020, a także północnoamerykańskiego ESL One Cologne 2020. Tak więc wiele laurów jest, zasadniczą kwestią natomiast pozostaje fakt, że miały one miejsce trzy, a nawet więcej lat temu. 

CZYTAJ TAKŻE: Recenzja Natec Crake 2 i Colors Series – budżetowego i dobrego zestawu do biura

Żeby jeszcze bardziej uzmysłowić, jak dobry był to okres dla snajpera, należy jeszcze wspomnieć o tym, że został on wybrany 18. najlepszym graczem 2019 roku według redakcji HLTV. Dwukrotnie zainkasował medal MVP za następujące wydarzenia: IEM Szanghaj 2018 oraz amerykańskie finały BLAST Premier Spring 2020. Jego forma indywidualna zaczęła jednak spadać, w 2021 roku osiągnął rating 0.98, natomiast rok później było to 0.99. Dla porównania – w 2019 roku ocena wyniosła 1.13. 

kassad mimo tego pokłada wielką nadzieję w Dimitrovie, twierdząc, że jeśli ten tylko poświęci czas, wówczas ma jeszcze przed sobą wiele lat w grze. W rozmowie dla HLTV Confirmed gracz z Bułgarii oznajmił, że w 2023 roku odrzucił wiele ofert, ponieważ chciał odpocząć po pięciu latach spędzonych poza domem. Przyznał także, że poczuł się odmłodzony po premierze CS-a 2. 

Skład BLEED prezentuje się następująco:

  • Hampus “hampus” Poser
  • Josef “faveN” Baumann
  • Tsvetelin “CeRq” Dimitrov
  • Aleksandar “⁠kassad⁠” Trifunović – trener

Dwa brakujące ogniwa singapurskiej organizacji powinny zostać przedstawione w możliwie jak najszybszym czasie, a więc “na dniach”. Wszystko za sprawą startujących otwartych europejskich kwalifikacji do PGL Majora w Kopenhadze. Pierwszym krokiem będzie awans do zamkniętych eliminacji, a następnie turnieju RMR.