Respawn.pl

chrisJ nie będzie dłużej reprezentował FunPlus Phoenix; suNny kompletuje skład!

Autor: Marcin Kapusta

Chris “chrisJ” de Jong kończy epizod w FunPlus Phoenix, ponieważ jego wypożyczenie dobiegło końca. Zdekompletowaną drużynę wspomoże tymczasowo Miikka “suNny” Kemppi!

23 stycznia holenderski weteran trafił na rezerwę mousesports, a jego miejsce zajął Fredrik “acoR” Gyldstrand. Niemiecka organizacja trzy dni później postanowiła wypożyczyć go do FunPlus Phoenix, które nie posiadało prowadzącego. W trakcie dwumiesięcznej przygody 30-latek poprowadził europejską ekipę do triumfu w pierwszej edycji Snow Sweet Snow i wicemistrzostwa styczniowego DreamHacka Open. Niestety, ale z dniem dzisiejszym zakończyło się wypożyczenie i chrisJ powrócił na rezerwę mousesports. “Nie mogliśmy na czas zawrzeć porozumienia, które dla obu stron byłoby korzystne i dlatego zdecydowaliśmy się wypróbować innego gracza” – przyznał generalny menadżer FPX, Petar Marković. “Chcielibyśmy życzyć Chrisowi powodzenia w jego przyszłych przedsięwzięciach” – dodał.

Skład chińskiej organizacji skompletował tymczasowo Miikka “suNny” Kemppi, który wystąpi z formacją w 13. sezonie Pro Ligi. Fiński prowadzący w lutym zakończył tułaczkę w ENCE eSports i od tego czasu pozostaje na bezrobociu. W międzyczasie pojawiły się plotki, że były reprezentant mousesports wraz z autimaticiem i flushą zbuduje nową drużynę, lecz projekt legł w gruzach, gdy ten pierwszy gracz postanowił kontynuować karierę w VALORANCIE.

Europejska piątka wystąpi w 13. sezonie ESL Pro League, który rozpocznie się już 8 marca. W prestiżowych zmaganiach udział weźmie ścisła czołówka sceny CS:GO, w tym m.in. Astralis, Gambit czy też Vitality. Pula nagród turnieju wyniesie zawrotne 750 tysięcy dolarów. Jeżeli reprezentanci FunPlus Phoenix zaprezentują się z dobrej strony, to najprawdopodobniej suNny otrzyma stały angaż. Wszystkiemu sprzyja wolna agentura 26-latka, co ułatwi jego potencjalne sprowadzenie.

Aktualny skład FunPlus Phoenix prezentuje się następująco:

  • 🇫🇮 Jesse “zehN” Linjala
  • 🇲🇪 Pavle “Maden” Bosković
  • 🇸🇰 Martin “STYKO” Styk
  • 🇩🇰 Asger “Farlig” Jensen
  • 🇫🇮 Miikka “suNny” Kemppi (zmiennik)
  • 🇸🇪 Jonatan “Devilwalk” Lundberg (trener)