Respawn.pl

chrisJ po ośmiu latach oficjalnie opuszcza MOUZ

Autor: Marcin Kapusta

Jedna z najdłuższych kadencji w historii Counter-Strike’a oficjalnie dobiegła końca. Chris “chrisJ” de Jong opuścił MOUZ po ośmiu latach!

Holender dołączył do niemieckiej organizacji w październiku 2013 roku, gdy ta zakontraktowała ekipę Party Daddlers. Przez lata utrzymywał swoją posadę w składzie, stając się najbardziej utytułowanym holenderskim graczem CS:GO. Ponadto MOUZ (kiedyś mousesports) dało mu ogromny rozgłos, który wykorzystał na budowanie swojej marki osobistej w internecie. Niemniej 23 stycznia 2021 chrisJ wylądował na rezerwie, a jego miejsce zajął Frederik “acoR” Gyldstrand. Dopiero po niespełna roku definitywnie rozstał się z MOUZ, kończąc tym samym legendarny rozdział w karierze.

Co to była za przygoda. Dziękuje MOUZ za te osiem lat, ale również wszystkim fanom. Wkrótce wydam dłuższe oświadczenie.” – stwierdził 31-letni weteran za pośrednictwem Twittera.

chrisJ przez te wszystkie lata miał okazję współpracować z wieloma zawodnikami, w tym.in. z Casperem “cadiaNem” Møllerem, Tizianem “tiziaNem” Feldbuschem, Johannesem “tabseNem” Wodarzem, Özgürem “woxiciem” Ekerem, Robinem “ropzem” Koolem oraz Januszem “Snaxem” Pogorzelskim. Jego CS-owy dorobek pod banderą Myszy również robi wrażenie. Wygrał kilkadziesiąt turniejów, a do najważniejszych należą ESG Tour Mykonos 2017, czwarty sezon StarLadder i-League StarSeries, ESL One New York 2018, V4 Future Sports Festival Budapest 2018, CS:GO Asia Championships 2019, ESL Pro League 10 Finals czy też ICE Challenge 2020.

Dla przypomnienia, aktualny skład MOUZ wygląda następująco:

  • Australia Christopher “⁠dexter⁠” Nong
  • Litwa Aurimas “⁠Bymas⁠” Pipiras
  • Slowacja David “⁠frozen⁠” Čerňanský
  • Wegry Ádám “⁠torzsi⁠” Torzsás
  • Dania Dennis “⁠sycrone⁠” Nielsen (trener)
  • Dania Frederik “⁠acoR⁠” Gyldstrand (rezerwa)