Respawn.pl

Ciężki debiut przed TheMongolz… #MisjaKolonia

Autor: Maks Bartosik
Blitz The Mongolz

Pora na przedstawienie czwartego zespołu, który wystąpi na IEM Cologne 2023. W ramach #MisjaKolonia, dzisiaj przyjrzymy się The Mongolz. Na co stać mongolską formację, która przeszła nie jedną zmianę w ostatnich tygodniach?

Transfery

Obecny skład The Mongolz nie ma praktycznie nic wspólnego z tym, który zszokował cały esportowy świat podczas IEM Katowice 2023. Z tamtej piątki w zespole zostali jedynie Blitz oraz trener, maaraaa. Mongolska formacja przeszła w ostatnich tygodniach prawdziwą rewolucję kadrową, w ramach której z zespołem rozstali się Bart4k i Annihilation. W ich miejsce sprowadzono dwóch młodych graczy z Mongolii – 910 oraz mzinho.

SKORZYSTAJ Z BONUSU 800 PLN: Obstawiaj mecze CS:GO na IEM Cologne 2023 ze specjalnym bonusem wynoszącym nawet 800 w BetX!

W tym składzie The Mongolz zdążyło rozegrać już kilka spotkań w ramach ESN National Championship 2023, czyli inaczej Krajowych Mistrzostw Mongolii. W tych Blitz i spółka poradzili sobie bardzo dobrze, sięgając po końcowy triumf. Oprócz zmagań na własnej scenie, mongolska formacja pokonała również Team NKT w rozgrywkach XSE Pro League. The Mongolz jednak nie rozegrało w tym czasie żadnego spotkania z drużynami spoza Azji, o rywalach z TOP 30 rankingu HLTV już nie mówiąc.

Predykcje? O nie bardzo ciężko

Dlatego też ciężko przewidzieć, jaki wynik osiągnie The Mongolz w fazie Play-In IEM Cologne 2023. Już w pierwszym meczu szykują się ciężary, bowiem naprzeciwko stanie odświeżona formacja MOUZ, dla której również będzie to debiut w nowym składzie. Pierwszy mecz jak wiemy rozgrywany jest w formacie Best Of One, więc Mongołowie będą mieli szanse na sprawienie sporej niespodzianki, ale tak jak pisaliśmy, naprawdę ciężko wytypować, na co ich stać.

The Mongolz wylądowało w górnej części drabinki, gdzie oprócz nich i MOUZ jest także Ninjas In Pyjamas i Into The Breach. I o ile NIP będzie zdecydowanym faworytem w razie starcia z mongolską formacją, tak w przypadku Into The Breach tego samego powiedzieć nie można. Jednak nawet mimo tego, ciężko upatrywać jakichś większych szans na awans The Mongolz do głównej fazy IEM Cologne 2023, ale jak to z mongolskim zespołem bywa, nigdy nie wiemy czego się po nich spodziewać…

Wszystkie teksty z serii #MisjaKolonia znajdziecie tutaj.