CIS Minor: Spirit i Winstrike już w fazie pucharowej

Autor: Michał Maćkowski

Grupa A

To właśnie w tej grupie doczekaliśmy się dużej niespodzianki. Gambit, które było faworytem w spotkaniu na Syman, odniosło porażkę wynikiem 12:16 i jutro powalczy o pozostanie w turnieju. W tym samym czasie rozgrywane było spotkanie pomiędzy Spirit, a Nemiga. Tam o meczu zadecydowała dopiero dogrywka, która wpadła na konto rosyjsko-ukraińskiej formacji wynikiem 19:15.

• Gambit vs Syman – 12:16 (Dust2)
  • Spirit vs Nemiga – 19:15 (Mirage)

W meczu zwycięzców, który rozgrywany był w systemie BO3 nie brakowało emocji. Spirit na pierwszej mapie przeciwko Syman miało spore problemów, po stronie antyterrorystów, jednak po zmianie stron zaczęli Dusta2 i wygrali pierwszą mapę 16:11. Następnie zawodnicy przenieśli się Overpassa, gdzie po pierwszej połowie wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończy się bardzo szybko, ponieważ Spirit prowadziło aż 12:3. Jednak do gry wrócili zawodnicy Syman i zdołali doprowadzić do dogrywki. Pojedynek rozstrzygnął się dopiero po drugiej dogrywce, gdzie rosyjko-ukraińska formacja zdominowała rywali i wygrała 22:18

Spirit vs Syman – 2:0

• Dust2 – 16:11
  • Overpass – 22:18

Grupa B

Pierwsze mecze w grupie B były bardzo jednostronne. Pierwsi mecz skończyli zawodnicy Avangar, którzy zmiażdżyli pro100 wynikiem 16:5. W drugim spotkaniu spodziewaliśmy się bardziej wyrównanej walki, lecz to Winstrike bez większych problemów pokonało Runtime rezultatem 16:6.

• Avangar vs pro100 – 16:5 (Dust2)
  • Winstrike vs Runtime – 16:6 (Dust2)

W pojedynku zwycięzców oglądaliśmy trzy mapy. Od samego początku pierwszej mapy zawodnicy Avangar dominowali swoich rywali, co dało im zwycięstwo 16:5. Jednak na następnych mapach mecz odwrócił się na korzyść Winstrike, które po zaciętym boju na Cache’u pokonało graczy z Kazachstanu i doprowadziło do remisu. Na trzeciej mapie Avangar nie potrafiło zatrzymać rozpędzonych rywali, co skutkowało drugą przegraną mapą wynikiem 7:16.

Winstrike vs Avangar – 2:1

• Dust2 – 5:16
  • Cache – 16:13
  • Train – 16:7