Respawn.pl

Cloud 9 i NIP z awansem do drugiej fazy IEM Katowice 2023! ENCE spada do dolnej drabinki!

Autor: Maks Bartosik
Dycha ENCE

Zakończyły się dwa pierwsze mecze drugiej kolejki fazy play-in IEM Katowice 2023. Awans do następnej fazy turnieju w Katowicach zapewniły sobie zespoły NiP i Cloud 9!

Po zakończeniu pierwszej kolejki play-inów IEM Katowice 2023, przyszedł czas na drugą. Tym razem zespoły rywalizowały już nie w formacje BO1, a Best Of Three. Na start otrzymaliśmy dwa niezwykle ciekawe mecze – NiP vs Team Spirit oraz Cloud 9 vs ENCE z Dychą w składzie.

Ninjas In Pyjamas – Team Spirit

Nuke (pick Spirit)

Jako pierwsi do rywalizacji stanęli zawodnicy NiP i Spirit. Spotkanie rozpoczęło się na mapie Nuke, która była wyborem rosyjskiej formacji i to jej przypadł start po stronie terrorystów. Mimo przegrania dwóch pierwszych rund, Patsi i spółka byli w stanie wyjść na solidne prowadzenie 5:2. Jednak w kolejnych rundach to już NiP przeważało, a Aleksib nie tylko świetnie dowodził, ale też i strzelał. Do przerwy to właśnie formacja dowodzona przez fińskiego igla prowadziła 9:6. Po zmianie stron NiP kontynuowało swoją świetną serię i praktycznie bez problemów przebijało się przez rosyjską defensywę. Spirit po stronie CT zdołało ugrać zaledwie jedną rundę i NiP szybko skończyło mapę rywala wynikiem 16:7.

Mirage (pick NiP)

Drugą mapą tego starcia był Mirage, wybrany przez europejski skład, który zaczynał po stronie atakującej. Granie po teoretycznie słabszej stronie nie przeszkodziło Aleksiemu i spółce w dalszym kontynuowaniu świetnej serii z poprzedniej mapy, bowiem w pewnym momencie NiP prowadziło aż 7:1. Dopiero wtedy Spirit się obudziło i doprowadziło nawet do wyrównania, jednak pierwsza połowa i tak ostatecznie wpadła na konto Ninjas In Pyjamas. Druga połowa mirage’a wyglądała praktycznie identycznie jak na Nuke i tutaj również Spirit było w stanie zgarnąć tylko jedną rundę. NiP wygrało swoją mapę 16:8 i mogło zacząć świętowanie awansu do drugiej fazy IEM Katowice 2023.

Team Spirit po porażce spadło do drabinki przegranych, w której podejmie zwycięzcę meczu pomiędzy Evil Geniuses i Sprout.

ENCE – Cloud 9

Anubis (pick ENCE)

W drugim spotkaniu ENCE z Dychą w składzie podejmowało Cloud 9. Mecz rozpoczął się na mapie Anubis, która była wyborem europejskiego składu. Dycha i spółka zaczynali po stronie terrorystów, która zdecydowanie im się nie układała. Cloud 9 bez większych problemów powstrzymywało każdy kolejny atak ENCE, kapitulując jedynie trzy razy. Po zmianie stron ENCE starało się wrócić do spotkania i zaczęło stronę broniącą od wygrania pierwszych trzech rund. Następnie oba zespoły wymieniły się jeden za jeden, by w końcu ENCE zgarnęło kolejne 3 punkty. Przy wyniku 10:14 obrona Dychy i spółki jednak załamała się i ostatecznie to Cloud 9 wygrało Anubisa wynikiem szesnaście do dziesięciu.

Inferno (pick C9)

Drugą mapą tego starcia było Inferno, które wybrali Rosjanie. Europejska formacja z kolei zaczynała po stronie broniącej i ten początek miała solidny, bowiem ENCE prowadziło 5:3. Cloud 9 nie złożyło jednak broni i po chwili to rosyjska ekipa wyszła na prowadzenie 6:5, którego jednak nie utrzymała, bo już po chwili ENCE prowadziło 8:7.

Po zmianie stron oglądaliśmy już prawdziwy koncert w wykonaniu europejskiego składu. Drużyna dowodzona przez Snappiego nie pozostawiła rywalom żadnych szans i tylko raz nie udało im się wygrać rundy. ENCE wygrało Inferno wynikiem 16:8 i o tym, kto zapewni sobie awans do fazy grupowej IEM Katowice 2023 zadecydować miała trzecia mapa.

Vertigo

A tą było Vertigo, które ENCE rozpoczęło po stronie defensywnej. Europejski skład zaczął od wygranej pistoletówki, ale już po chwili C9 odpowiedziało wygraniem trzech rund. ENCE jednak nie miało z tym większych problemów i najpierw szybko wyrównało, a potem systematycznie zaczęło zwiększać przewagę i wyszło na prowadzenie 8:4. Ostatnie 3 rundy pierwszej połowy wpadły już na konto rywali, ale ENCE mogło być zadowolone z prowadzenia 8:7.

Tak samo gracze ENCE mogli być zadowoleni z startu drugiej połowy. Przegrali co prawda rundę pistoletową, ale zgarnęli już kolejne 4 punkty, wychodząc na prowadzenie 12:8. Wtedy jednak do głosu doszło Cloud 9, które wygrało sześć rund z rzędu i było o dwa punkty od wygranej w całym meczu. Tą udało im się zdobyć po trzech rundach i Vertigo zakończyło się rezultatem 16:13 dla C9, które dołączyło do NiP w fazie grupowej IEM Katowice 2023.

ENCE po porażce z Cloud 9 wylądowało w drabince przegranych, gdzie czeka na nich wygrany starcia Permitta – Complexity.