Respawn.pl

Cloud9 i G2 – kto wejdzie do finału BLAST Premier Fall Showdown?

Autor: Krzysztof Sarna

Czas wyłonić drugiego finalistę BLAST Premier Fall Showdown. O awans do decydującego starcia i tym samym pozostaniu w walce o awans na jesienne finały cyklu BLAST-a powalczą Cloud9 oraz G2 Esports. Szykuje się pasjonująca sobota.

Cloud9 i G2 Esports, ale miejsce w finale jedno

Wczoraj w pierwszym z półfinałów doszło do sporej sensacji. BIG na pokładzie z Mateuszem “mantuu” Wilczewskim wyeliminowało z turnieju Pawła “dychę” Dychę i jego kolegów z ENCE. Co więcej – potrzebowali do tego zaledwie dwóch map. Przeciwnikiem niemieckiej organizacji w finale BLAST Premier Fall Showdown będzie Cloud9 bądź G2 Esports. A który z tych zespołów? Konkretną odpowiedź na to pytanie uzyskamy po godzinie 15:00.

Obie ekipy mają za sobą po jednym meczu w ćwierćfinałach. Drużyna z regionu CIS pewnie pokonała Movistar Riders 2:0. Z kolei “Samuraje” potrzebowały pełnej serii, by udowodnić swoją wyższość w starciu z OG Esports. Co prawda w światowym rankingu HLTV wyżej plasują się Nikola “NiKo” Kovač i jego koledzy, którzy zajmują najniższy stopień podium. C9 natomiast oceniane jest na dziesiątą siłę globu. W bieżącym roku ekipy te spotkały się trzykrotnie. Za pierwszym razem, podczas siedemnastej odsłony ESL Pro League w lutym 2:0 wygrało Cloud9. Jednakże podczas turnieju RMR do BLAST.tv Majora w Paryżu, a także BLAST Premier Spring Final górą byli podopieczni Jana “Swaniego” Müllera, triumfując dwukrotnie 2:0. To także oni są faworytem dzisiejszej konfrontacji.

15:00 | Cloud9 vs. G2 Esports – BO3

Partnerami polskiej transmisji z BLAST Premier Fall Showdown są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata, w tym 9INE! Transmisję w języku polskim będzie można oglądać w serwisie Twitch na kanale Piotra “Izak” Skowyrskiego, a przygotuje ją zespół GX_Studio. Wraz z nim ekipę komentatorską stworzą Piotr “Duman” Dumanowski, Łukasz “Hermes” Pożyczek, Olaf “Szeregowy” Ostrowski oraz Kuba “Kubik” Kubiak.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!