Cloud9 pierwszą drużyną, która awansuje na Majora!

Autor: Maks Bartosik
Cloud9, HObbit

Poznaliśmy pierwszą drużynę która zagra na PGL Major Copenhagen 2024! Cloud9 pokonało Vitality 2:1 i zapewniło sobie awans z bilansem 3:0!

O godzinie 14:00 rozpoczęło się spotkanie, które miało wyłonić pierwszy zespół, który awansuje na PGL Major Copenhagen 2024 – Vitality podejmowało w nim Cloud9.

Cloud9 zagra na Majorze!

Spotkanie rozpoczęło się na wybranym przez Cloud9 Overpassie, którego lepiej jednak zaczęli Zywoo i spółka, którzy prowadzili do przerwy 7:5. Po zmianie stron jednak to Cloud9 okazało się zespołem lepszym, wygrywając osiem z dziewięciu rozegranych rund, co finalnie dało im wygraną 13:8.

Na drugiej mapie, którą było wybrane przez Vitality Inferno, byliśmy świadkami dominacji Vitality. Europejska formacja po pierwszej połowie prowadziła 9:3 i była blisko wyrównania w serii, jednak na to musiała chwilę poczekać. Cloud9 podjęło walkę w drugiej połowie, jednak zdołali ugrać tylko pięć rund i Vitality finalnie wygrało 13:8.

Wszystko miało się rozstrzygnąć na Anubisie, którego Cloud9 rozpoczynało w defensywie. Mimo gry po trudniejszej stronie, rosyjska formacja zdołała do przerwy prowadzić 8:4, co stawiało ją w świetnej sytuacji przed drugą połową. A ta nie potrwała zbyt długo i już po chwili Cloud9 cieszyło się z wygranej 13:5 i awansu na pierwszy turniej rangi Major w CS2.

Vitality vitality 12 cloud9 Cloud9
Overpass 8:13, Inferno 13:8, Anubis 5:13

Guild Eagles pozostaje na RMR, Nexus odpada!

Równocześnie rozgrywany był także mecz drużyn z bilansem 0:2, w którym Guild Eagles podejmowało zespół gospodarzy – Nexus. Lepiej w mecz weszli Kosowianie, którzy wygrali wybranego przez siebie Mirage 13:10. Nexus jednak zdołało odpowiedzieć na Vertigo, które wygrali 13:8. Decydującą mapą był Ancient, na którym lepsi okazali się gracze Guild Eagles i to oni wygrali 13:7, wyrzucając Nexus za burtę turnieju RMR.

Guild Eagles guild eagles 12 nexus Nexus
Mirage 13:10, Vertigo 8:13, Ancient 13:7

Transmisję z polskim komentarzem można obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o rozgrywkach na PGL Major Copenhagen 2024 Europe RMR B zapraszamy do dedykowanej relacji. Transmisja z polskim komentarzem najlepszych europejskich drużyn w turnieju kwalifikacyjnym do pierwszego Majora w CS 2 wspierana jest przez: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Swój pierwszych ruch w kierunku świata esportu stawia marka INEA. Transmisja realizowana jest przez GX Studio, a patronat medialny objął serwis Respawn.pl.