Respawn.pl

Cloud9 planuje zmiany w dywizji CS:GO?

Autor: Maks Bartosik
Gambit

Według portalu HLTV, wkrótce może dojść do zmian w składzie Cloud9. Rosyjska drużyna wyłoniła trzech kandydatów, którzy mogliby dołączyć do zespołu dowodzonego przez Hobbita.

Ostatnie miesiące w wykonaniu Cloud9 nie należały do najlepszych. Owszem, rosyjski skład utrzymał się w czołówce rankingu HLTV i zakończył majora w Rio w TOP8, ale od czerwcowego triumfu w Dallas nie odniósł większych sukcesów. W międzyczasie pożegnali się z IEM Cologne 2022 już na etapie fazy grupowej i odpadli w półfinale finałów ESL Pro League. Te wyniki ewidentnie nie zadowoliły włodarzy Cloud9, którzy postanowili rozpocząć poszukiwania nowego zawodnika.

Ten miałby zastąpić Timofeya “⁠interz⁠ Yakushina. Rosjanin występuje w tym składzie od samego jego sformowania, gdy występowali jeszcze pod banderą Gambit. 22-latek w tym roku zaliczył zaledwie dwa turnieje, w których jego rating wynosił powyżej 1.0.

W miejsce interza Cloud9 rozpatruje obecnie trzy kandydatury. Pierwszą z nich jest Igor “⁠Forester⁠ Bezotecheskiy, który jakiś czas temu został wystawiony przez Entropiq na listę transferową. Drugim zawodnikiem, któremu przygląda się Cloud9 jest Sanjar “⁠SANJI⁠ Kuliev – zawodnik Virtus.Pro, który od października ubiegłego roku pozostaje rezerwowym w rosyjskiej organizacji. Jako trzecią opcję Cloud9 upatruje innego zawodnika kojarzonego głównie z występów w barwach Virtus.Pro – Timura “⁠buster⁠ Tulepova. 22-letni Kazach tak samo jak SANJI jest związany kontraktem z VP.

Jeśli te doniesienia potwierdzą się, to będzie można powiedzieć, że skończyła się pewna era popandemicznego cs’a. W końcu obecny skład Cloud9 najdłużej wytrzymał bez zmian, a te ostatnio miały miejsce na początku 2020 roku.