Respawn.pl

Cloud9 pokonuje BIG w finale BLAST Premier Fall Showdown

Autor: Filip Woszczek
cloud9

Dzisiejszy finał w ramach BLAST Premier Fall Final 2023 zakończył się na korzyść drużyny Cloud9. Drużyna Mateusza “mantuu” Wilczewskiego uznała wyższość ekipy z regionu CIS po dwóch, dość wyrównanych mapach.

Ancient wybrany przez niemiecką formację, przebiegał dla nich dobrze na początku pierwszej połowy. W pewnym momencie, ekipa Mateusza “mantuu” Wilczewskiego zbudowała już wynik 7:3 w ofensywie, aczkolwiek Cloud9 w porę odpowiedziało, kończąc połówkę na jednorundowym prowadzeniu(8:7). Mimo obu wygranych pistoletówek przez BIG i dobrego wyniku 11:8, przeciwnik okazał się znacznie lepszy jako ekipa terrorystów, wygrywając tę mapę do 13.

Podobnie jak w przypadku pierwszej mapy, rozgrywka na Anubis ponownie była wyrównana w pierwszej połówce(8:7 C9). Po zmianie stron, drużyna Polaka oddaliła się od Cloud9 wynikiem 12:8, ale w kontynuacji tego starcia coś nie grało w zespole BIG. W konsekwencji, ekipa prowadzona przez Abaya “HObbit” Khassenova zdołała wygrać aż 8 rund z rzędu, co dało im zwycięstwo w tym Best of 3.

Cloud9c920bbBIG
Ancient 16:13, Anubis 16:13

Klasyfikacja końcowa:

1. Cloud9 – 20.000$, miejsce na BLAST Premier Fall Final 2023
2. BIG – 12.500$
3-4. G2, ENCE – 7.500$
5-8. OG, Movistar Riders, Alliance, 9INE – 5000$

Partnerami polskiej transmisji z BLAST Premier Fall Showdown byli logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki. Zapewniali oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilały  czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata, w tym 9INE! Transmisję w języku polskim oglądać można było w serwisie Twitch na kanale Piotra “Izak” Skowyrskiego, a przygotował ją zespół GX_Studio. Wraz z nim ekipę komentatorską stworzyli Piotr “Duman” Dumanowski, Łukasz “Hermes” Pożyczek, Olaf “Szeregowy” Ostrowski oraz Kuba “Kubik” Kubiak.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!