Respawn.pl

Cloud9 zagra z SK Gaming w finale ESL Pro League Season 4

Autor: Sergiusz Lelakowski

Finał ESL Pro League Season 4 należy do Ameryki. Pomimo problemów w końcówce, Cloud9 kończy starcie z mousesports jednym z najbardziej efektownych “clutchy” ostatnich miesięcy.

 

Amerykańsko-europejski pojedynek rozpoczął się na Cobblestone, gdzie ciężko było wyróżnić “tę lepszą” formację – przynajmniej na początku. Do końca pierwszej połowy mousesports prowadziło minimalnie, 8:7. Zmiana stron pokazała, kto tu rządzi. Po stronie terrorystów ekipa “NiKo” zdobyła zaledwie jeden punkt, przegrywając 9:16. Walka przeniosła się na Mirage.

Początek meczu i pierwsza z wielu efektownych akcji. Pozwólcie, że nic o niej nie napiszę, a po prostu ją pokażę.

Akcja ta – zdawałoby się – nie podłamała mousesports, gdyż po chwili zdobyli jeden punkt. Była to tylko chwilowa ich dobra dyspozycja, gdyż przez resztę połowy praktycznie rządziło Cloud9. Pierwsza połówka zakończyła się z 13:2. Na szczęście półfinałowy pojedynek nie zakończył się tak szybko, jak moglibyśmy się tego spodziewać. Drużyna mousesports zaczęła odpowiadać zdobywanymi rundami, a Amerykanie wyraźnie zaczęli się “krztusić”. Gra przestała wychodzić, dlatego też postanowili wziąć przerwę. Skuteczną – Cloud9 wróciło do gry. Po chwili było już 15:10, podłożona bomba, “Skadoodle” sam przeciwko dwóm. Schowany na “tetrisie”, wychyla – nie trafia. Chwilę później zauważona na skraju smoke’a sylwetka przeciwnika zostaje zestrzelona. Zegar tyka coraz szybciej. Błyskawiczny scope zakończony trafieniem oznaczał jedno. Cloud9 w finale ESL Pro League Season 4!

To był kapitalny mecz. Jednak prawdziwa rozgrywka zaczyna się za chwilę. Będzie to finał SK Gaming przeciwko wspomnianej formacji. Obie są w świetnej dyspozycji i będzie to idealna okazja dla Cloud9, by w końcu, po wielu finałach, wygrać wielki turniej.

SK Gaming pokazało, że potrafi wychodzić z opresji. Cloud9 zaprezentowało zaś solidną grę, z genialnymi wykończeniami, spokój i dobre indywidualne przygotowanie zawodników.

Do n0thinga i spółki – to jest Wasz dzień. Nie spieprzcie tego!

Finał obejrzycie na polskim kanale Twitch ESL.