Respawn.pl

Cloud9 sięga po Stewie2k

Autor: Sergiusz Lelakowski

Zespół Cloud9 zdecydował się na skorzystanie z usług jednego z najmłodszych profesjonalnych zawodników CS:GO w Ameryce Północnej. Jake “Stewie2k” Yip będzie reprezentował barwy Cloud9 w 2016 roku.

stewie2kc9

Młoda gwiazda rozstała się z zespołem SPLYCE w grudniu ubiegłego roku. Na Twitterze doszło wtedy do sprzeczki pomiędzy Stewie2k a Peterem “ptr” Gurney, kapitanem zespołu. Yip zaspał na mecz w eliminacjach przez co jego drużyna musiała rozegrać spotkanie 4 na 5.

Stewie2k był łączony z przenosinami do Cloud9 od dłuższego czasu. Organizacja przyglądała mu się podczas RGN Pro Series, gdzie wystąpił m.in. z Joshuą “steel” Nissan jako Torqued. Jak się później okazało – to właśnie na życzenie Cloud9 pojawił się na turnieju. Był to dla niego test, którego rzekomo nie zaliczył. Nissan powiadomił na jednym ze swoich streamów, że Cloud9 nie zdecydowało się na przyjęcie młodego zawodnika ze względu na brak doświadczenia. Teraz wydaje się, że nie sprawia im to żadnego problemu. Innymi kandydatami do załatania dziury po Seanie “sgares” Gares byli m.in. Christopher “GeT_RiGhT” Allesund oraz Tarik “Tarik” Celik, lecz obydwaj gracze postanowili przedłużyć kontrakty ze swoimi organizacjami.

Yip poinformował w swoim oświadczeniu, że jest niezmiernie wdzięczny całej organizacji oraz zespołowi za przyjęcie go pod ich skrzydła. Zapewnia również, że zrobi wszystko, aby w pełni wykorzystać swój potencjał oraz osiągnąć cele, które sobie wyznaczył.

Głos w tej sprawie zabrał także menadżer zespołu – Tres “stunna” Saranthus. Organizacja skorzysta z wszelkich możliwych środków, aby pomóc Stewie2k stać się jednym z najlepszych zawodników na świecie. Podkreślił również, że wypełnienie luki po Seanie “sgares” Gares nie jest łatwym zadaniem, ponieważ był on bardzo ważnym elementem zespołu.

Skład Cloud9 2016:

  • [flag us]Jordan “n0thing” Gilbert[/flag]
  • [flag ca]Michael “shroud” Grzesiek[/flag]
  • [flag us]Tyler “Skadoodle” Latham[/flag]
  • [flag us]Ryan “fREAKAZOiD” Abadir[/flag]
  • [flag us]Jake “Stewie2k” Yip[/flag]