Respawn.pl

[AKTUALIZACJA] Cloud9 usuwa dwóch zawodników

Autor: Sergiusz Lelakowski

Amerykańska organizacja Cloud9 ogłosiła, że doszło do zakończenia współpracy z dwoma byłymi już zawodnikami drużyny Counter-Strike: Global Offensive. Ze składem pożegnali się Kory “SEMPHIS” Friesen oraz Shahzeb “ShahZaM” Khan. Pierwszy z nich był członkiem tej drużyny jeszcze od czasów ich współpracy z compLexity. Khan dołączył do drużyny za Spencera “Hiko” Martina podczas słynnego #NAShuffle. Jak widać, współpraca nie układała się pomyślnie, ponieważ organizacja straciła swoją pozycję na scenie o którą tak walczyła z dawnym iBUYPOWER. Młodsze drużyny – Counter Logic Gaming, Team Liquid czy Nihilium całkowicie przyćmiły wizytówkę Ameryki.

Na zakończenie współpracy zdecydowanie wpłynął bardzo słaby występ podczas finałów ESEA, gdzie drużyna zajęła 7/8 miejsce przegrywając wszystkie spotkania. Zła passa zespołu trwa od dłuższego czasu i według włodarzy organizacji wprowadzenie trochę świeżości powinno temu zapobiec.

Aktualnie nie ma oficjalnej informacji odnośnie nowych nabytków, lecz spekuluje się, że na miejsce Khan’a może wskoczyć Tyler “Skadoodle” Latham – były zawodnik iBUYPOWER, który w tym momencie jest wolnym graczem. Ciężko jest powiedzieć, kto może zastąpić SEMPHIS’a, gdyż w ostatnim czasie nastąpił wysyp młodych talentów na amerykańskiej scenie.

Skład Cloud9.CSGO wygląda następująco:

us Jordan “n0thing” Gilbert
us Sean “sg@res” Gares
ca Mike “shroud” Grzesiek

AKTUALIZACJA: Do składu prawdopodobnie dołączy Ryan “fREAKAZOiD” Abadir, który wcześniej reprezentował Frost Gaming, a także compLexity w roli stand-in’a. Taka informacja wyszła na jaw, gdy podczas streama sprawdzał swoją skrzynkę e-mail. W skrzynce odbiorczej znajdowały się wiadomości z umowami od właściciela Cloud9 – Jack’a Etienne.