Respawn.pl

Cloud9 wraca do CS:GO! Organizacja podpisała kontrakty z 3. drużyną świata

Autor: Aleksander Kurcoń

Jeszcze amerykańskie organizacje nie ewakuują się w 100% z CS:GO. Cloud9 wraca w wielkim stylu, podpisując kontrakty z byłym już składem Gambitu.

Przyszłość rosyjskiej organizacji Gambit stanęła pod znakiem zapytania po tym, jak Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Samo Gambit otrzymało bana na turnieje w CSie, ale organizacja zezwoliła swoim zawodnikom występować pod zmienioną nazwą na wszelkich turniejach. Takie funkcjonowanie na dłuższą metę było niemożliwe, więc Rosjanie musieli jak najszybciej zmienić klub. Szybko znalazł się chętny. To Cloud9.

To najprawdopodobniej jedno z największych przejęć w historii CS:GO. Amerykańska organizacja podpisała jedną z najlepszych i najbardziej perspektywicznych drużyn na świecie. Przypomnijmy, że zeszły rok to nieustanna walka o dominację pomiędzy Gambitem a Natus Vincere. Obecnie skład występujący jako Players zajmował 3. miejsce w rankingu HLTV i awansował na Majora. Zespół był w gazie, ale potrzebował innych właścicieli.

Ci się szybko znaleźli. Nie minęły 2 miesiące od kiedy organizacja Gambit została zbanowana, a już znalazł się nowy nabywca całego składu CS:GO. Cloud9 tym samym wraca na scenę, kontraktując znakomitą piątkę. Przypomnijmy, że organizacja ma świetną historię w tej grze. W latach 2014 – 2019 posiadali skład opierający się na zawodnikach z Ameryki Północnej i przez wiele lat dominowali tamtejszy region. Wisienką na torcie tamtego okresu było zwycięstwo na ELEAGUE Major: Boston 2018. Do dziś jest to jedyny triumf na Majorze w wykonaniu drużyny z Ameryki Północnej.

W 2020 roku Cloud9 tworzyło amerykańsko-afrykanerski zespół, który rozpadł się w październiku. Organizacja chciała powrócić na szczyt tworząc bardzo kosztowny projekt “Kolos” w 2020 roku, opierający się na mieszance europejskich i ameyrkańskich zawodników. Ostatecznie jednak projekt przetrwał zaledwie pół roku i od marca 2021 Cloud9 nie widzieliśmy na scenie CS:GO. Zmienia się to dzisiaj, po ponad roku, kiedy organizacja wraca do CSa z przytupem, kontraktując 3. drużynę świata.

Nowy skład Cloud9:

  • Russia Vladislav “⁠nafany⁠” Gorshkov
  • Russia Dmitry “⁠sh1ro⁠” Sokolov
  • Russia Sergey “⁠Ax1Le⁠” Rykhtorov
  • Russia Timofey “⁠interz⁠” Yakushin
  • Kazakhstan Abay “⁠HObbit⁠ Khasenov
  • Russia Konstantin “⁠groove⁠” Pikiner (coach)