Respawn.pl

Cloud9 wygrywa turniej BetBoom Playlist Urbanistic

Autor: Michał Maćkowski
sh1ro, cloud9

Cloud9 podtrzymuje swoją dobrą formę i zgarnia kolejne trofeum. Rosyjsko-kazachstańska formacja wygrała turniej internetowy BetBoom Playlist Urbanistic, zgarniając 165 000$.

Rzadko możemy oglądać internetowy turniej z tak dużą pulą nagród. BetBoom Playulist Urbanistic był pod tym względem wyjątkowym, bowiem wiele czołowych zespołów na świecie rywalizowało w internetowych rozgrywkach, gdzie pula nagród wynosiła 300 000$, co stanowi możliwość wygrania większych pieniędzy niż na niektórych turniejach lanowych.

Cloud9 wygrywa duży turniej internetowy

Trzeba przyznać, że BetBoom Playlist Urbanistic wyróżnił się wśród internetowych turniejów pulą nagród i gronem uczestników. Rozgrywki od samego początku przyniosły sporo emocji i spotkań z udziałem topowych zespołów na świecie.  To jednak zwycięzca mógł być tylko jeden i zostało nim Cloud9.

Rosyjsko-kazachstański zespół otrzymał bezpośrednie zaproszenie do ćwierćfinałów i wykorzystał to perfekcyjnie, nie tracąc w rozgrywkach ani jednej mapy. Na dzień dobry Cloud9 pokonało francuskie Falcons, a półfinale wyeliminowało GODSENT. W finale natomiast przyszła pora na rywalizację z FORZE, które także nie postawiło większego oporu piątej drużynie na świecie.

Honoris daleko z tyłu

W rozgrywkach udział brali także Polacy, w tym nieistniejące już Honoris. Były zespół Wiktora “TaZa” Wojtas odpadł z rozgrywek już na pierwszej fazie turnieju z bilansem 1-3. Nieco lepiej spisał się zespół Karola “rallena” Rodowicza, który także odpadł w pierwszej części, ale z bilansem 2-3.

Klasyfikacja końcowa rozgrywek

MiejsceZespółWygrana
1.Cloud9165 000$
2.FORZE75 000$
3-4.MOUZ, GODSENT20 000$
5-8BIG, Apeks, Virtus.pro, Falcons5000$
9-12HEET, 1WIN, Aurora, Bad News Eagles
13-15Sangal, Into The Breach, Copenhagen Flames
16-18Honoris, 500, Endpoint
19-20ATK, Sprout