Respawn.pl

Cloud9 wystąpi bez Ax1le’a w fazie grupowej IEM Cologne 2023!

Autor: Maks Bartosik

Nieciekawe wieści dobiegają z obozu Cloud9 przed startem fazy grupowej IEM Cologne 2023. Rosyjska formacja w Kolonii wystąpi bez Ax1le’a!

IEM Cologne 2023 to idealna okazja, by sprawdzić jak prezentują się w akcji zespoły po zmianach. Jednym z tych, który wielu fanów chciało zobaczyć na żywo, jest nowy skład Cloud9, przez wielu nazywany rosyjskim superteamem. Wszystko przez transfery, których latem dokonała amerykańska organizacja. Mowa o zakontraktowaniu dwójki Rosjan z Natus VincereElectronica i Perfecto.

Jak się jednak okazuje, na pełnoprawny debiut C9 w nowym składzie będziemy musieli jeszcze poczekać. Wszystko to z powodów problemów z wizą, które spotkały Ax1le’a. 21-letni Rosjanin przez to nie będzie mógł wystąpić podczas fazy grupowej IEM Cologne 2023. Jego miejsce w składzie zajmie Buster, który dotychczas przebywał na ławce rezerwowych rosyjskiej formacji.

Jeśli wszystko ułoży się po myśli Cloud9 i Ax1le’a, to jedna z gwiazd rosyjskiego składu powinna pojawić się w Kolonii przed rozpoczęciem fazy pucharowej. Jednak najpierw C9 musi się do niej dostać, a do tego potrzebne są zwycięstwa m.in. z Fnatic, z którym Rosjanie zmierzą się już dzisiaj.