Respawn.pl

Cloud9 z awansem do półfinału BLAST Premier Fall Showdown

Autor: Krzysztof Sarna

Ruszył drugi dzień zmagań w ramach BLAST Premier Fall Showdown. W czwartek do wyłonienia jest dwóch pozostałych półfinalistów, z czego jednego już poznaliśmy. Cloud9 w dwóch mapach rozprawiło się z Movistar Riders i tym samym stało się przedostatnim uczestnikiem najlepszej czwórki zespołów.

Cloud9 zagra o finał

Spotkanie pomiędzy Cloud9 a Movistar Riders rozpoczęło się od Ancienta, który był wyborem hiszpańskiej organizacji. Z początku grała ona po stronie terrorystów, ale nie było jej łatwo. Konfrontację od prowadzenia 4:1 rozpoczął rosyjsko-kazachski kolektyw. Do głosu nie tylko zaczęło, ale doszła amerykańska organizacja, która po upływie kilkunastu minut prowadziła dwoma oczkami – 7:5. Dopełnienie pierwszej części ponownie należało jednak do Denisa “electroNica” Sharipova i jego kolegów, którzy przed przerwą cieszyli się z jednego punktu przewagi (8:7). Następnie sytuacja uległa szybkiej zmianie, kiedy to MR zdobyło dwa oczka (9:8). Kiedy tylko dziesiąta formacja świata uzbierała środki na wyposażenie przeszła do konkretnego punktowania i doprowadziła do zakończenia pierwszej areny, triumfując na niej do jedenastu.

Następnie batalia przeniosła się na Inferno. Czternasta siła globu rozpoczęła ten plan od prowadzenia 2:0, ale później nie miała zbyt wiele do powiedzenia wobec sprawnie funkcjonującej i przeprowadzanej ofensywy zespołu z regionu CIS, nie licząc dwóch przerywników. Tak więc C9 cieszyło się z aż siedmiu oczek przewagi (11:4).  Po zmianie stron podopieczni trenera Konstantina “groove’a” Pikinera wygrali rundę pistoletową, ale “na gorąco” nie wykorzystali potencjału i Movistar minimalnie odrobiło straty (7:13). Na więcej w ostatecznym rozrachunku Alejsandro “alexa” Masaneta i jego kolegów nie było stać i przegrali do siedmiu.

Cloud9c920Movistar RidersMovistar Riders
Ancient 16:11, Inferno 16:7

Świetnie w tym ćwierćfinale spisał się Dmitry “sh1ro” Sokolov, którego rating wyniósł 1.49, a stosunek zabójstw do śmierci 42-23. Na rundę średnio zadawał 87.4 obrażeń. Cloud9 na swojego rywala w półfinale musi jeszcze poczekać. Będzie nim zwycięzca meczu G2 Esports kontra OG Esports.

Partnerami polskiej transmisji z BLAST Premier Fall Showdown są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata, w tym 9INE! Transmisję w języku polskim będzie można oglądać w serwisie Twitch na kanale Piotra “Izak” Skowyrskiego, a przygotuje ją zespół GX_Studio. Wraz z nim ekipę komentatorską stworzą Piotr “Duman” Dumanowski, Łukasz “Hermes” Pożyczek, Olaf “Szeregowy” Ostrowski oraz Kuba “Kubik” Kubiak.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!