Respawn.pl

Cloud9 z ostatnim zaproszeniem na DreamHack Masters Dallas

Autor: Aleksander Kurcoń
rush cloud9

Poznaliśmy już wszystkie zaproszone drużyny na DreamHack Masters Dallas. Ostatnim ogłoszonym zespołem został Cloud9. 

Cloud9 obecnie jest w fazie zmian. Amerykańska organizacja poszukuje własnej ścieżki, w ostatnim czasie do składu doszli nowi zawodnicy jak Mikil “Golden” Selim, Daniel “vice” Kim i Rene “cajunb” Borg. Ze “starej piątki” pozostali tylko William “RUSH” Wierzba i Timothy “autimatic” Tia. Zespół przez to stracił wiele punktów w rankingu hltv i obecnie znajduje się dopiero na 142. pozycji.

W nowym składzie C9 zaprezentuje się już na BLAST Pro Series Miami, które rozpocznie się za kilka godzin. Ponadto cajunb i spółka ma w przyszłych tygodniach jeszcze sporo turniejów przed sobą m.in. ESL Pro League Americas czy BLAST Pro Series Madrid.

Tymczasem Cloud9 otrzymało także zaproszenie na DreamHack Masters Dallas, który rozpocznie się 28 maja i potrwa do 2 czerwca. Pula nagród jest całkiem spora, bo wynosi 250 tysięcy dolarów. Poznaliśmy już czternaście uczestników, a wśród nich znajdują się takie drużyny jak North, Liquid, FaZe, NiP czy fnatic. Lista drużyn, które zagrają w Dallas nie jest jeszcze skończona. Wciąż pozostają dwa wolne sloty – dla drużyn z chińskich i azjatyckich kwalifikacji.