Respawn.pl

Co pokaże nowy skład NAVI w Kolonii? #MisjaKolonia

Autor: Maks Bartosik

Co prawda faza Play-In IEM Cologne 2023 już się rozpoczęła, ale nie oznacza to końca serii #MisjaKolonia. Dzisiaj przyjrzymy się NAVI, które walkę w Kolonii rozpocznie od głównej fazy!

Transfery

O transferach w NAVI pisaliśmy latem naprawdę wiele, w końcu ukraińska organizacja zdecydowała się na przebudowę z prawdziwego zdarzenia, wymieniając aż trzech graczy. Z zespołem pożegnali się Npl, Electronic oraz Perfecto, a w ich miejsce sprowadzono JL’a, IM’a oraz Aleksiba, który został nowym prowadzącym NAVI. Tym samym skończyła się era ukraińskiego składu Natus Vincere i rozpoczęła się nowa, europejska…

Forma

Debiut nowego składu Natus Vincere przypadł na rozgrywki BLAST Premier Fall Groups. Nie spodziewano się po tym turnieju zbyt wiele od NAVI, gdyż każdy zdawał sobie sprawę, że po takiej przebudowie zespół będzie potrzebował czasu, by w pełni się zgrać. Jednak mimo to, S1mple i spółka zanotowali naprawdę dobry występ, pokonując Astralis, BIG i G2, a przegrywając jedynie z Heroic (i to dwukrotnie).

SKORZYSTAJ Z BONUSU 800 PLN: Obstawiaj mecze CS:GO na IEM Cologne 2023 ze specjalnym bonusem wynoszącym nawet 800 w BetX!

NAVI i play-offy? Nie jest to głupia predykcja

Dopóki nie poznamy drabinki głównej fazy IEM Cologne 2023, to nie będziemy w stanie dokładnie wytypować szans którejś z drużyn. Jednak patrząc na zespoły, które są już w stawce, jak i te, które mogą dołączyć z fazy Play-In, jesteśmy w stanie zaryzykować tezę, że NAVI nawet mimo niezwykle świeżego składu, będzie w stanie wywalczyć awans do play-offów. Solidny występ na BLAST pokazał, że S1mple i spółka mają w sobie ogromny potencjał i teraz może być już tylko lepiej, więc możemy spodziewać się dobrego występu europejskiej (jakże dziwnie to brzmi w kontekście NAVI) formacji.

Wszystkie teksty z serii #MisjaKolonia znajdziecie tutaj.