Respawn.pl

Co trzeba wiedzieć przed zakupem głośnika Bluetooth?

Autor: Partner serwisu

Bezprzewodowe głośniki to niesamowicie popularny produkt, który w ostatnich latach zyskał grono zwolenników. Sprzęty, które najczęściej łączą się za pośrednictwem Bluetooth, są nie tylko poręczne i wygodne, ale przede wszystkim potrafią zapewnić zadowalające wrażenia dźwiękowe. Chcąc wejść w posiadanie takiego produktu, powinniśmy jednak poświęcić nieco czasu na poszukiwania. Dzięki temu unikniemy ewentualnego niezadowolenia. Sprawdź, co trzeba wiedzieć przed zakupem głośnika Bluetooth.

Zwróć uwagę na baterię i porty

Pierwszym elementem, któremu należy poświęcić nieco czasu jest bateria. Nawet najlepiej brzmiący sprzęt nie będzie nas satysfakcjonował wówczas, gdy co chwilę będziemy musieli go ładować. A przecież nie taka jest idea tych bezprzewodowych urządzeń przenośnych. Warto zauważyć, że w kontekście baterii niezwykle ważna jest jej pojemność. Im większa, tym lepiej. Dobrymi parametrami w tym zakresie charakteryzuje się np. JBL Charge 5, który zapewnia równowagę pomiędzy jakością, a długością pracy. Co więcej, rozwiązanie pochodzi od znanego producenta, posiadającego spore doświadczenie w zakresie szeroko pojętego sprzętu audio.

Poza tym, niezwykle istotne są dostępne porty, czyli mówiąc prościej wejścia, jakie posiada dany głośnik. Dobrze, jeżeli urządzenie jest wyposażone w najnowsze standardy, takie jak USB typu C. Dzięki temu oszczędzimy dodatkowe miejsce w szafce czy plecaku, bowiem w wielu sytuacjach jeden kabel wystarczy do naładowania różnych sprzętów.

Moc oraz dodatkowe funkcje

Cichy głośnik często nie sprosta naszym wyzwaniom. Aby uniknąć problemów z nagłośnieniem, podczas zakupu warto zwracać uwagę na moc produktu. Podobnie, jak w przypadku baterii, tak i tutaj obowiązuje podobna zasada. Większa moc głośnika zapewni nam lepsze wrażenia słuchowe. Niestety, sytuacja w praktyce niekonieczne jest tak prosta. Urządzenia, które są w stanie wykrzesać dużą dawkę decybeli, z reguły charakteryzują się dość dużymi gabarytami. W wielu przypadkach będzie to przeszkoda w zakupie konkretnego egzemplarza. W związku z tym warto znaleźć idealny kompromis, jakim jest JBL Flip 6. Jego moc na poziomie 30W w zupełności wystarczy do swobodnego słuchania muzyki. Poza tym, warto zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju dodatkowe funkcje, które sprawiają, że korzystanie z urządzenia jest jeszcze prostsze i przyjemniejsze. Mowa o pyłoszczelności czy odporności na zachlapania. Te cechy sprawią, że będziemy mogli korzystać z głośnika nawet w mało sprzyjających warunkach.

Głośnik Bluetooth do telewizora

Przedstawione do tej pory rozwiązania znakomicie sprawdzą się nie tylko podczas podróży, ale też w domu. Czy jednak przeszło nam przez myśl, aby wykorzystać wspomniane wrażenia dźwiękowe podczas oglądania ulubionych filmów, seriali czy ekscytujących rozgrywek sportowych? Wiele osób korzysta ze standardowych, wbudowanych głośników do telewizora. Te, choć często nie są najgorsze, zawsze mogą być zastąpione przez alternatywne rozwiązania. Odpowiedzią są w tym przypadku głośniki do telewizora. Sprzęt, który pozwoli nam dostrzec jeszcze więcej atutów płynących z telewizyjnego relaksu. Co ciekawe, wiele rozwiązań jest opartych na technologii Bluetooth, dzięki czemu możemy zapomnieć o wszelkiego rodzaju kablach. Wystarczy, że sparujemy telewizor z głośnikiem i bez problemu będziemy mogli cieszyć się wysoką jakością dźwięku.