Respawn.pl

Strona główna » Co warto wiedzieć o technologii LTE?

Co warto wiedzieć o technologii LTE?

Autor: Sergiusz Lelakowski

Chociaż współcześnie coraz więcej ludzi korzysta ze stałego dostępu do internetu, jedynie nieliczni wiedzą, czym różnią się od siebie jego poszczególne rodzaje. Coraz większą popularnością cieszy się obecnie technologia LTE, dlatego warto lepiej jej się przyjrzeć i zastanowić nad tym, co ma do zaoferowania.

Mobilność to bez wątpienia największa z zalet, jaką posiada ten rodzaj usługi. Dzięki temu łącze o właściwościach bezprzewodowych ma szansę na dorównanie swojej tradycyjnej wersji pod względem zarówno szybkości, jak i stabilności. Innymi słowy: ze względu na to udogodnienie korzystanie z sieci globalnej z udziałem przenośnego modemu nie ogranicza użytkowników wyłącznie do odczytywania służbowych maili czy przeglądania stron WWW o nierozbudowanej szacie graficznej. Mobilność, którą uzyskuje się przez zasięg LTE, pozwala na odkrywanie zupełnie nowych możliwości, jakie wiążą się z zaglądaniem do wirtualnego świata.
Główną zaletą wyróżniającą LTE spośród pozostałych dostępnych połączeń mobilnych to błyskawiczna transmisja danych wiążąca się z brakiem opóźnień serwerowych oraz stabilnością. Ten typ łącza sprawdzi się na przykład podczas oglądania filmów online (zwłaszcza tych w dużej rozdzielczości), grania w gry sieciowe o dynamicznej fabule czy w trakcie ściągania plików o dużej objętości bez narażania się na niespodziewane zakończenie aktualnego połączenia internetowego.

Dla kogo LTE?

Ze względu na to, że korzystanie z technologii LTE nie wiąże się z dodatkowymi opłatami przeznaczonymi dla jej dostawców, ten rodzaj internetu przeznaczony jest dla każdego użytkownika, który oczekuje szybkiego i zaufanego połączenia. Parametry, jakie można znaleźć w internecie o zasięgu LTE, przydadzą się także tym, którzy nie mogą korzystać ze stałego łącza – często podróżują lub zmieniają swój adres. Wówczas, zamiast zawieszać umowę podpisaną z dostawcą, zabierają modem internetowy ze sobą i używają go w nowym mieszkaniu.

Internet w komórce

W końcu, zasięg LTE można uzyskać również dzięki telefonom komórkowym, tak zwanym smartfonom, będącym w posiadaniu wśród coraz większej liczby użytkowników sieci. Poprzez różnego rodzaju pakiety LTE znajdujące się w ofercie znanych operatorów komórkowych istnieją szanse na to, by oglądać dostępne w sieci materiały w wysokiej rozdzielczości, nie troszcząc się o częste – w przypadku niektórych typów sieci – zrywanie łącza.

Warto pamiętać także o tym, że telefon wyposażony w zasięg LTE posiada właściwość niezależną od okoliczności, w jakich się znajdzie, która polega na znalezieniu najszybszego dostępnego sposobu na przesyłanie danych w obrębie stacji-bazy, z którą łączy się urządzenie. Rozwiązanie to wpłynęło na pozbycie się sztucznego ograniczania prędkości pojawiającego się zwłaszcza podczas korzystania ze starych wersji połączeń internetowych.

Nie da się zaprzeczyć, że technologia LTE okazuje się nie tylko szansą na pewne i stabilne używanie internetu, lecz także skłania swych użytkowników do tego, by jak najczęściej odkrywać nowe możliwości w wirtualnym świecie.