Respawn.pl

Co z Source 2? Nowe informacje znalezione w kodzie gry!

Autor: Michał Maćkowski
grafika z CS:GO

Source 2 to temat rzeka, o którym już nieraz słyszeliśmy. Jednak ostatnie miesiące, a nawet lata to tylko spekulacje i CS:GO nadal działa na starym silniku od Valve. Teraz być może najnowsze informacje nieco dodadzą nam optymizmu. 

Ile razy już słyszeliśmy o potencjalnym wprowadzeniu Source 2 do CS:GO? Ciężko to policzyć. Do zmiany silnika miało już dojść według spekulacji dobrych kilka miesięcy temu, jednak wiemy, jak to wszystko się zakończyło. Mamy połowę 2021 roku, a FPS od Valve cały czas działa na starym silniku.

Teraz badacze kodów źródłowych znaleźli nowe informacje, które dotyczą nowego silnika. Co ciekawe kod nie został znaleziony w CS:GO, a w innym tytule ze stajni Valve – Dota 2. Znany nam Gabe Follower zauważył, że w nowej aktualizacji do Doty w bibliotece libengine2 nawiązano właśnie do CS’a. Co ciekawe wymieniona biblioteka dotyczy silnika Source 2. Taka poszlaka może nam sugerować, że deweloperzy cały czas pracują nad przeniesieniem swojego FPS’a na nowszą wersję silnika.

W kwietniu tego roku społeczność CS:GO obiegła informacja od jednego z byłych pracowników Valve. Richard Geldreich jednym z powodów, dlaczego Source 2 nie trafił do FPS podał, że  “port wymagałby ogromnej pracy związanej z inżynierią wsteczną.” Całą wypowiedz byłego pracownika Valve przeczytacie tutaj.