Respawn.pl

Co z tym BIG? #MisjaKolonia

Autor: Maks Bartosik

Kontynuujemy naszą serię zapowiadającą IEM Cologne 2023. Dzisiaj przyjrzymy się zdecydowanie najdziwniejszej drużynie w stawce – BIG Academy. Czy niemiecką formację stać w ogóle na cokolwiek?

Wczoraj w ramach serii #MisjaKolonia przyjrzeliśmy się 9INE i OG, a dzisiaj zajmiemy się zespołem gospodarzy – BIG. Chociaż właściwie, będzie to BIG Academy. Zapraszamy!

Niby akademia, ale jednak pierwszy zespół

Żeby zrozumieć, o co w tym chodzi, trzeba się cofnąć do 11 czerwca tego roku, gdy rozgrywany był finał ESL Mistrzostw Niemiec. W tym zmierzyły się drużyny BIG Academy i Alternatte aTTaX, a górą z tego starcia wyszli ci pierwsi. Za wygraną otrzymali oni slota na IEM Cologne 2023. W ten sposób na turnieju pojawi się akademia niemieckiej organizacji, a nie pierwszy zespół.

SKORZYSTAJ Z BONUSU 800 PLN: Obstawiaj mecze CS:GO na IEM Cologne 2023 ze specjalnym bonusem wynoszącym nawet 800 w BetX!

Chociaż gdy spojrzymy na skład BIG na IEM Cologne 2023, to jednak będzie to pierwszy zespół. Niemiecka organizacja zgłosiła na turniej w Kolonii Tabsena, Krimbo i prosusa z pierwszej drużyny, a z akademii zostali tylko SENSEY i s1n. Wszystko rzecz jasna zgodnie z przepisami, bowiem Krimbo, prosus i s1n występowali w ESL Mistrzostwach Niemiec jako zawodnicy akademii.

Duże pocieszenie dla Niemców to nie jest…

Tak więc podczas IEM Cologne 2023, gospodarze będą mieli swoją reprezentację w postaci mieszanego składu BIG. Tylko problem objawia się w tym, że niemiecka formacja na papierze jest jedną z najsłabszych w stawce. Ciężko szukać szans na awans do głównej fazy turnieju, zwłaszcza że losowanie również im nie sprzyjało. BIG w swoim pierwszym spotkaniu zagra z Apeks, które do turnieju przystąpi już bez swojej gwiazdy – JL’a, ale z nowym nabytkiem – Cacanito. Europejska formacja będzie tutaj zdecydowanym faworytem, jednak BIG może uratować format Best Of One, w którym rozgrywane są pierwsze spotkania.

Ale nawet jeśli jakimś cudem pokonają oni Apeks, to dalej będzie jeszcze trudniej. BIG znalazło się w tej ćwiartce drabinki, w której są także Astralis i Liquid i to właśnie z jedną z tych drużyn Niemcy zagrają w drugim spotkaniu, niezależnie od wyniku meczu z Apeks. Tak więc jeśli BIG przegra z Apeks, to naprawdę tylko cud albo geniusz Tabsena utrzyma ich w grze o awans do głównej fazy IEM Cologne 2023.

Wszystkie teksty z serii #MisjaKolonia znajdziecie tutaj.