Respawn.pl

Strona główna » CodeMiko, czyli kolejny wirtualny człowiek, który podbił Twitcha

CodeMiko, czyli kolejny wirtualny człowiek, który podbił Twitcha

Autor: Michał Maćkowski
CodeMiko

Mamy dopiero początek 2021 roku, a na Twitchu już podziały się naprawdę ciekawe rzeczy. Z platformy usunięto emotkę pogchamp, a na dodatek dużą popularność zgarnęła wirtualna postać o imieniu CodeMiko. Aż strach pomyśleć, co przyniosą nam kolejne miesiące!

Mówi się, że kiedyś roboty zajmą miejsce człowieka w pracy. No to możemy pomału mówić, że takie rzeczy dzieją się już na Twitchu, gdzie coraz bardziej popularni stają tak zwani wirtualni streamerzy, którzy wykorzystują sztuczną inteligencję. Taką właśnie “osobą” jest CodeMiko, czyli wirtualny streamer!

Kto to CodeMiko?

Zapytacie pewnie, kim jest CodeMiko. Już pędzę z odpowiedzią. CodeMiko to wirtualny streamer oparty silniku Unreal Engine i sterowany za pomocą specjalnego kombinezonu, który wart może być nawet 30 000 dolarów. Postacią steruje osoba ubrana właśnie w ten kombinezon. Jeżeli nie jesteście zbyt śmiali, ale marzycie o karierze Stremeara czy Youtubera to właśnie mamy dla Ciebie dobre rozwiązanie, szkoda tylko, że takie drogie.

Zatem co robi CodeMiko? No a po prostu najczęściej rozmawia z ludźmi z chatu, którzy mogą wchodzić z nią w interakcję za pośrednictwem właśnie chatu lub bitsów, czyli wirtualnej waluty Twitcha. Na transmisji może zdarzyć się praktycznie wszystko. Oprócz tego wirtualna streamerka często przeprowadza wywiady z różnymi osobami.

Naprawdę na transmisji może zdarzyć się praktycznie wszystko.

Za całą CodeMiko stoi twórczyni znana pod pseudonimem “Technician”. Natomiast wszystko odbywa się dzięki kombinezonowi Xsense i całemu oprogramowaniu opartym na silniku Unreal Engine. Twórczyni postaci uważa, że taką transmisję możemy porównać do interaktywnej gry RPG. Wcześniej na podobny ruch zdecydowali się również inni twórcy tacy jak: Pokimane, Hasan czy wetcr1tikal.