Respawn.pl

coldzera najlepszym zawodnikiem 2016 roku!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Nie mogło być inaczej. HLTV.org ogłosiło nazwisko najlepszego zawodnika CS:GO 2016 roku. Numerem jeden został Marcelo “coldzera” David – reprezentant SK Gaming.

 

Brazylijczyk to największe odkrycie, najlepszy zawodnik i niewątpliwie jeden z najlepszych snajperów świata. W porównaniu do 2015 roku, gracz zrobił niesamowity progres, co pokazał już podczas MLG Columbus, gdzie zdobył statuetkę MVP. Podobne wyróżnienie zgarnął po ESL One Cologne, co wręcz jasno wskazywało, kto zajmie pierwsze miejsce w rankingu przygotowanego przez HLTV.org. Oczywiście w innych turniejach “coldzera” potwierdzał kapitalną formę, w wielu statystykach osiągając najwyższy wynik z pośród wszystkich zawodników. Ponadto 22-latek czarował ekwilibrystycznymi zagraniami, jak choćby w półfinale pierwszego majora 2016 roku:

Oprócz świetnych wyników indywidualnych, Marcelo David nie może również narzekać na drużynowe wiktorie. Cztery zwycięstwa LAN-owe, w tym dwa majory, oraz aż 14 podium w sezonie, wskazuje dominacje, jaką w poprzednim roku uzyskało SK Gaming. Wydaje się, że nawet odejście Lincolna “fnx’a” Lau nie wpłynie negatywnie na brazylijską formację, która wciąż stawiana jest w gronie największych faworytów. Pierwszym poważnym testem dla Brazylijczyków i Ricardo “foxa” Pacheco w nowym sezonie będzie zbliżający się wielkimi krokami ELEAGUE Major.

Szczegółowe statystyki oraz osiągnięcia 22-latka prezentuje specjalnie przygotowana infografika:

HLTV.org

HLTV.org

TOP 20 zawodników 2016 roku:
1. Marcelo “coldzera” David
2. Gabriel “FalleN” Toledo
3. Nicolai „dev1ce” Reedtz
4. Oleksandr „s1mple” Kostyliev
5. Janusz „Snax” Pogorzelski
6. Richard „shox” Papilon
7. Patrik „f0rest” Lindberg
8. Olof „olofmeister” Kajbjer
9. Adil „ScreaM” Benrlitom
10. Robin „flusha” Rönnquist
11. Nikola „NiKo” Kovač
12. Egor „flamie” Vasilyev
13. Kenny „kennys” Schrub
14. Emil „Magiskb0Y” Reif
15. Fernando „fer” Alvarenga
16. Markus „Kjaerbye” Kjærbye
17. Ladislav „GuardiaN” Kovács
18. Christopher „GeT_RiGhT” Alesund
19. Lincoln „fnx” Lau
20. Dennis „dennis” Edman