Respawn.pl

Complexity, Heroic i OG zwycięskie w pierwszym dniu ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Zakończyliśmy pierwszy dzień 13. sezonu rozgrywek ESL Pro League. Zwycięsko ze swoich poniedziałkowych starć wyszły kolejno: Complexity, Heroic oraz BIG.

Pierwszy mecz 13. sezonu ESL Pro League z udziałem Complexity i FunPlus Phoenix rozpoczął się od Nuke’a. Valentin “poizon” Vasilev i spółka przejechali się po oponencie, który zdołał zdobyć zaledwie sześć punktów. Na duście FPX próbowało zdziałać coś więcej, jednak umówmy się, że pojedyncze rundy, których w sumie było dziesięć, niewiele mogły pomóc.

Następnie swoją dyspozycję testowali zawodnicy Heroic i Renegades. Na pierwszej arenie, Inferno było na co popatrzeć. W pewnym momencie bliscy zwycięstwa byli “Kowboje”, którzy prowadzili 13:9. Jednak Duńczycy nie odpuszczali i to oni mieli dwa punkty mapowe (15:13). W ostateczności obserwowaliśmy dogrywkę, w której formacja ze Skandynawii się nie pomyliła i objęła prowadzenie. Po pierwszej lokacji z pewnością oczekiwaliśmy na coś więcej, ale pociągi weszły gładko, bo do sześciu na konto Caspra “cadiaNa” Møllera i kompanów, przez co było po meczu.

Dopiero w ostatnim poniedziałkowym meczu spotkały nas trzy mapy. A w tym starciu mierzyło się BIG wraz z OG i naprawdę był to emocjonujący pojedynek. Wszystko rozpoczęło się od Overpassa, na którym niemiecko-turecki kolektyw grał pierwotnie po stronie antyterrorystów. Po pierwszej, zaciętej części prowadził 8:7. Jednak druga również taka była i wygrało ją BIG rzutem na taśmę. W ten sam sposób odpowiedziało zresztą OG, które wygrało rezultatem 16:14 mapę numer dwa, a tą był Nuke. Po dwóch, naprawdę twardych arenach siódma ekipa bardzo się spompowała, ponieważ na Inferno przegrała do sześciu i tym samym cały mecz wynikiem 1:2.

Wyniki pierwszych spotkań 13. sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

Complexity 2:0 FunPlus Phoenix – Nuke 16:6, Dust2 16:10

Heroic 2:0 Renegades – Inferno 19:16, Train 16:5

BIG 1:2 OG – Overpass 16:14, Nuke 14:16, Inferno 6:16