Respawn.pl

To się nazywa ekspresowy finał! Complexity zwycięzcą amerykańskiego BLAST Fall Showdown

Autor: Filip Woszczek
EliGE, Complexity

Finałowe spotkanie w ramach amerykańskiego BLAST Premier Fall Showdown 2023 było jednym z najbardziej jednostronnych finałów ostatnich miesięcy. Complexity z łatwością rozprawiło się z Liquid, przegrywając tylko sześć rund na przestrzeni obu map.

Pierwsza połówka, choć z dobrym startem dla Liquid dzięki pistoletówce, szybko przerodziła się w dominację ze strony ich rywali. W defensywie zespół Mareksa “YEKINDAR” Gaļinskisa ugrał tylko 4 rundy. Po zmianie stron, kluczowa pistoletówka padła łupem Complexity, zaś brakujące 5 punktów było dla tej drużyny już tylko formalnością.

Na Inferno wybranym przez Liquid sytuacja wcale się nie poprawiła. Complexity zaprezentowało żelazną defensywę, co dało im aż 13 wygranych rund. Identycznie jak na poprzedniej mapie, w drugiej połowie Liquid kompletnie nie istniało, natomiast Complexity w ekspresowym tempie sięgnęło po wygraną w całym spotkaniu. Tym samym, do zespołu Ioannisa “JT” Theodosiou trafia 20 tysięcy dolarów i miejsce na zbliżającym się turnieju BLAST Premier Fall Final, który odbędzie się w dniach 22-26 listopada tego roku.

Complexity 20 rea Liquid
Anubis 16:4, Inferno 16:2

Klasyfikacja końcowa:

1. Complexity – 20.000$, miejsce na Fall Final
2. Liquid – 12.500$
3-4. FURIA, Party Astronauts – 7.500$
5-8. Legacy, Evil Geniuses, Forsaken, Imperial – 5.000$

Partnerami polskiej transmisji z BLAST Premier Fall Showdown byli logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki. Zapewniali oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilały  czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata, w tym 9INE! Transmisję w języku polskim oglądać można było w serwisie Twitch na kanale Piotra “Izak” Skowyrskiego, a przygotował ją zespół GX_Studio. Wraz z nim ekipę komentatorską stworzyli Piotr “Duman” Dumanowski, Łukasz “Hermes” Pożyczek, Olaf “Szeregowy” Ostrowski oraz Kuba “Kubik” Kubiak.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!