Respawn.pl

Copenhagen Games przenosi się do Bella Center

Autor: Bartek Lorenc

Najpopularniejszy duński turniej zmienia swoją lokalizację po ośmiu edycjach, które dotychczas odbywały się w Øksnehallen. W 2018 roku Copenhagen Games będzie rozgrywany w Bella Center.

 

Nowe miejsce oznacza nowe możliwości oraz więcej miejsca dla graczy oraz widzów. Organizatorzy spodziewają się, że event odwiedzi nie mniej niż 1500 zawodników i co najmniej 10 000 gości. Jest to największe centrum wystawowe i konferencyjne w Skandynawii. Obiekt jest w stanie pomieścić do 20 000 osób. Dla przykładu – Spodek w Katowicach może ugościć do 11 500 osób. Powiększona ma zostać główna scena oraz obszar przeznaczony na stoiska. Podczas CPH Games gracze będą mogli się zmierzyć w turniejach: CS:GO, FIFA, Overwatch, League of Legends i Hearthstone.

bellacenter 2

Źródło: Meetingsbooker.com

Dla przypomnienia, przyszłoroczna edycja LANa odbędzie się w dniach 28-31 marca. Wpisowe dla pojedynczego gracza wynosi od 21€ do 78€. Widzowie zachęcani są do zaopatrywania się w bilety poprzez stronę internetową, gdzie ceny są o kilka € niższe. Bilet na wszystkie dni turnieju kosztuje 27€ (online) lub 34€ (przy wejściu). Posiadacz takiego biletu będzie miał również dostęp do noclegowni oraz pryszniców.