Respawn.pl

Coś niesłychanego! Z League of Legends zniknie czat ogólny

Autor: Krzysztof Sarna

Czegoś takiego jeszcze nie było! Ale już uprzedzamy, że będzie. W League of Legends wraz z najnowszym Patchem dojdzie do wyłączenia czatu ogólnego. Nie da się ukryć, że gracze po usłyszeniu tej informacji wręcz wybuchli, a w środowisku zdania są bardzo podzielone. 

Już niebawem na serwery League of Legends zawita Patch 11.21. Z tego też powodu docierają do nas coraz to nowsze informacje i przecieki na temat nadchodzącej aktualizacji. Dziś jednak na polskim profilu LoL-a pojawił się wpis odnośnie tego, że w zbliżającej się łatce czat ogólny zostanie wyłączony. Powód? Riot Games w 2021 roku postanowiło skupić się chociażby na problemie intingu. Chyba nie musimy tłumaczyć, że po tej decyzji środowisko najzwyczajniej w świecie wybuchło. 

Główny, polski profil LoL-a na Twitterze przypomniał, że w planach na bieżący rok było poprawienie zachowań związanych z rozgrywką. Chodziło konkretniej o AFKing oraz inting. Twórcy gry zdają sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje stanowi przemoc słowna, a także, że jest to coraz większy problem. Dlatego też od patcha 1.21 czat ogólny (/all) zostanie wyłączony. 

Wiemy, że to wkurzające dla wszystkich tych, którzy lubią komplementować skórki przeciwników z alei lub wysyłać zaproszenia do tańca w legowisku Barona. Wierzymy jednak, że korzyści wyłączenia czatu przeważają ze względu na rosnącą liczbę negatywnych zachowań w czacie ogólnym podczas gry – czytamy na stronie LoL-a. 

Jeśli chodzi o więcej szczegółów, to czatowanie ogólne zostanie wyłączone w kolejkach dobieranych. A to oznacza, że nie będziemy mogli pisać do przeciwnej drużyny zarówno w grach rankingowych, jak i zwykłych. Być może są i tacy, którzy chcieliby nawet wyłączenia czatu drużynowego. Jednak powiedzmy sobie szczerze – wówczas gra straciłaby poniekąd sens. Zwłaszcza wśród tych zawodników, którzy lubią od czasu do czasu zagrać jedną partyjkę, a pole tekstowe jest jedyną opcją porozumiewania się podczas rozgrywki. 

Czat ogólny jest jedyną wyłączoną opcją. Wrogowie w dalszym ciągu będą słyszeli i widzieli wasze emotki i maestrię bohatera (o ile nie skorzystają z wyciszenia), a także spamowanie CTRL+1/2/3/4. Czas po zakończeniu gry dalej będzie dostępny dla obu drużyn. Sojusznicy w dalszym ciągu będą mogli koordynować działania za pośrednictwem czatu drużynowego. Jeśli chodzi o ten ostatni, zdajemy sobie sprawę, że obrażanie werbalne zdarza się również w czacie drużynowym, więc wyłączenie czatu ogólnego nie usunie całkowicie tego problemu. Jednak czat drużynowy odgrywa też istotną rolę w koordynacji działań drużyny, więc jego potencjalna wartość jest znacznie wyższa, nawet jeśli może stać się źródłem negatywnych doświadczeń – informuje Riot Games.

Tak więc można powiedzieć, że pewna era w LOL-u dobiega końca. Dla wielu decyzja ta jest zrozumiała, ale znajdzie się też druga strona, która za nic nie może zrozumieć dlaczego Riot Games podjęło taką, a nie inną decyzję.