Respawn.pl

Counter-Strike 2 już pobił CS:GO i zaliczył rekordową ilość unikalnych graczy!

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Counter-Strike 2 swoją premierę może z pewnością zaliczyć do udanych. Wszystko dzięki wysokiej ilość unikalnych graczy, która przebiła kolejną ważną granicę. 

30 milionów unikalnych graczy zagrało w Counter-Strike 2

Counter-Strike 2 swoją premierę miał 27 września i trzeba przyznać, że z perspektywy ilość zainteresowanych można mówić o sporym sukcesie.  Mimo, że Valve nie dowiozło wszystkich zapowiedzianych zmian, to gracze zdecydowanie zadowoleni są z gry i chętnie w nią grają.

We wrześniu ponad 31 milionów unikalnych graczy (minimum raz zagrali w grę) zdecydowało się włączyć CSa 2. Jest to kolejny rekord, jaki udało się pobić całej serii Counter-Strike. Wcześniejszy rekord pod względem ilości unikalnych graczy w jednym miesiącu wynosił ponad 29 milionów i ustanowiony został maju tego roku,

 Ilość unikalnych graczy w Counter-Strike 2 można śledzić w specjalnie stworzonym arkuszu przez Aquariusa oraz ale_cs.

Nadal jednak bez rekordu pod względem pick’u graczy

Rekord pod względem unikalnych miesięcznych graczy Counter-Strike 2 już ma. To jednak warto zauważyć, że grze dosyć sporo brakuje jeszcze do pobicia innego ważnego rekordu, który należy do CS:GO. Mowa o ilości graczy, jaka w jednym momencie znajduje się w grze. Do tej pory w poprzedniej wersji gry rekord wynosił ponad 1 800 000.

Od premiery Counter-Strike 2 minie w najbliższą środę dopiero tydzień, więc nie wolno już teraz wyciągać żadnych pochopnych wniosków. Do tej pory najwięcej graczy grało w CS’a 2 dzień po premierze, czyli dokładnie 28 września. Wtedy na serwerach bawiło się ponad 1 400 000 użytkowników.