Respawn.pl

Counter-Strike 2 z opóźnioną premierą? Analiza aktualnej sytuacji gry

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Counter-Strike 2 ma mieć swoją premierę już w nadchodzące wakacje, jednak Valve wciąż nie opublikowało oficjalnej daty, co może sugerować opóźnienia. To oczywiście spowodowane może być ilością błędów w grze. 

Wiele osób zastanawia się, kiedy Valve oficjalnie poda premierę Counter-Strike 2. Na ten moment wiemy jedynie, że gra ma zostać udostępniona wszystkim w wakacje, a doniesienia mówią o początku lipca. To jednak tylko domyślenia, które nie mają potwierdzenia u źródła.

UWAGA – TREŚĆ ARTYKUŁU TO TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEMYŚLENIA AUTORA

Counter-Strike 2 opóźniony? Sądzimy, że jest to realne

Ostatnie tygodnie pokazują, że Valve nie próżnuje i walczy, aby faktycznie Counter-Strike 2 został oddany graczom w jak najlepszej wersji. Aż pięć aktualizacji doczekaliśmy się w czerwcu, w tym długo wyczekiwane rozszerzenie bety. Producent zdecydował się zaprosić nowych graczy do testowania nowej wersji, co wyszło mu na dobre.

Zamiana Dusta 2 na Mirage wykazała potężną ilość błędów, jakie posiada jeszcze gra. Nowy silnik, mechaniki i zmieniony system między innymi granatów dymnych spowodował, że gracze masowo zgłaszają błędy do Valve. To powoduje, że deweloperzy mają ręce pełne roboty, przez co otrzymujemy tak często aktualizacje. Niestety może to spowodować, że Counter-Strike 2 po prostu będzie miał opóźnioną premierę i dlatego też Valve nie chce podawać jeszcze oficjalnej daty.

Społeczność Counter-Strike dzieli się błędami

Przeglądając media społecznościowe i fora można zauważyć, że gracze, którzy mają dostęp do bety CS2 często pokazują błędy, z jakimi się borykają. Znikające lub wpadające w piksele granaty dymne, przenikanie przez ściany czy nawet chodzenie po niewidzialnej podłodze to chleb powszedni. Dlatego też Valve może nie zdążyć z naprawą wszystkich błędów, szczególnie, że dopiero gracze mają okazję testować drugą mapę. Mirage wykazał zdecydowaną większą ilość problemów, jakie trzeba naprawić, a do tego dochodzą przecież wciąż nie dodane usprawnienia zapowiedziane przez Valve.

Na ten moment nie znamy oficjalnej daty Counter-Strike 2, co także budzi pewien niepokój. Pewny domysły mówią o początku lipca, jednak nic nie zostało oficjalnie potwierdzone.

Więcej informacji o Counter-Strike 2