Respawn.pl

Wiemy ile Valve zarobiło na skrzynkach z Counter-Strike w 2023 roku!

Autor: Michał Maćkowski
Klucze w CS:GO, Counter-Strike

2023 rok to już historia, ale warto podsumować ostatnie dwanaście miesięcy, które dla Valve były bardzo udane, jeśli mówimy o zarobku ze skrzynek i kluczy z Counter-Strike.

Ile Valve zarobiło na skrzynkach w Counter-Strike?

Wszyscy gracze wiedzą, że skiny, w tym oczywiście klucze i skrzynki są dla Valve niekończącą się kopalnią złota, która co miesiąc przynosi bardzo duże zyski. Oczywiście producent może je nieco podkręcić, dodają do gry nową skrzynkę, w której znajdą się nowe unikatowe skórki. To jednak w 2023 roku takich okazji nie było zbyt wiele, ale mimo to Valve ma z czego się cieszyć.

Według informacji csgocasetracker, w 2023 roku w grze CS:GO i już w CS2 otwarto bowiem ponad 400 000 000 skrzynek, co miało przenieść się na zarobek dla producenta w okolicach miliarda dolarów. Kwota robi niesamowite wrażenie, a warto dodać, że do tej kwoty nie są doliczone prowizje, które nakładane są na rynku Steam. Tam pewnie kwota jest jeszcze większa i tak naprawdę Counter-Strike jest źródłem dochodu dla Valve, jaki chciałby każdy producent gry.

Które skrzynki w Counter-Strike były najpopularniejsze w 2023 roku?

W dalszym raporcie opublikowanym przez csgocasetracker można dowiedzieć się, który skrzynki były najpopularniejsze w 2023 roku. Na pierwszym miejscu uplasowała się skrzynka snów i koszmarów, których otwarto bowiem według raportu ponad 50 000 000. Na samych kluczach do tej skrzynki, Valve miało zarobić 126 milionów dolarów. Co warto dodać, to ta sama skrzynka była najczęściej zdobywana przez graczy z cotygodniowych dropów.

Z interesujących faktów podanych przez stronę, można zobaczyć, w który dzień otworzono najwięcej skrzynek. Był to 25 kwietnia, bowiem właśnie wtedy wydano kolekcję Anubis, do której nie potrzebny był klucz. Z raportu wynika, że otwarto wtedy nawet 6,6 miliona skrzynek.

Anubis

fot. Valve

Dla Valve 2023 rok był z pewnością udany pod względem zarobku ze skórek, ale tak naprawdę od kilku miesięcy zauważyć można spadek graczy. Wynika to z błędów, jakie zawiera nowa wersja gry. Na ten moment producent nie kwapi się specjalnie do poprawek. Ostatnia aktualizacja zawierała tylko jeden punkt, co wyśmiane zostało przez społeczność.