Respawn.pl

Crocsy przechodzą do historii na turniejach ESL; Organizator zmienił regulamin

Autor: Michał Maćkowski

ESL postanowiło zaktualizować swój regulamin dotyczący turniejów. Fani butów Crocs na pewno będą zadowoleni, bowiem oficjalnie zostały zakazane przez organizatora. 

Gracze grający na turniejach lanowych chcą przed komputerem czuć się jak najlepiej, a na to ma oczywiście wpływ również ubiór. Zawodnicy organizacji najczęściej ubrani są w drużynowe koszulki i dresy, a na więcej nikt specjalnie nie zwraca uwagi. ESL jednak zdecydowało się na zmianę i zmieniło i dodało 50 nowych zasad.

Crocsy przechodzą do historii w turniejach ESL

Dokładnie 20 lipca ESL ogłosiło dodanie nowych reguł i zmiany dotychczasowych zasad w swoim regulaminie. Nie ma co ukrywać, że regulamin tego organizatora jest jednym z najważniejszych na świecie jeżeli chodzi o profesjonalne rozgrywki Counter-Strike. ESL jest bowiem jednym z największych organizatorów rozgrywek na świecie.

To jednak graczy najbardziej zainteresował punkt dotyczący obuwia. Do tej pory gracze nie mogli przychodzić w butach z odkrytymi palcami, czyli w między innymi japonkach. Nie było jednak przeciwwskazań przeciwko popularnym crocs’om, które teraz także przechodzą do historii profesjonalnych rozgrywek od ESL. Organizator bowiem zakwalifikował to obuwie jako otwarte.

W punkcie 4.3. Odzież , wyjaśniono, że Crocs uważane są za otwarte buty i dlatego zostają zakazane.

To nie koniec zmian

ESL postanowiło także wprowadzić zmiany dotyczące logotypów drużyn. Od teraz logotypy zespołów grających w rozgrywkach tego organizatora nie mogą zawierać znaku sponsora, chyba że ten jest sponsorem tytułowym organizacji.