Respawn.pl

CS2 notuje kolejne spadki aktywnych graczy

Autor: Michał Maćkowski
premiera CS2

CS2 nie ma aktualnie najlepszej passy, a mimo wprowadzanych poprawek, gra notuje ciągłe spadki graczy. Za tym idą także ceny praktycznie wszystkich przedmiotów z gry.

CS2 na fali spadków aktywnych graczy

Nie ma co ukrywać, że wielu graczy zawiodło się na premierze Counter-Strike 2 i nie brakuje słów, że gra została za szybko oddana całej społeczności. Dlatego też CS2 odnotowuje dosyć spore spadki graczy od premiery gry, od której minie już niedługo dwa miesiące.

Premiera nowej odsłony kultowego FPS’a była całkiem udana dla Valve, bo już 28 września (premiera była późnym wieczorem 27) gra zanotowała do tej pory najwyższy peak graczy po premierze w wysokości 1 471 730. Na ten moment ciężko określić, kiedy gra ma szansę pobić ten rekord, bo w ostatni weekend w najlepszym momencie na serwerach bawiło się nieco ponad 1 100 000 graczy. To nadal jest dobry wynik, ale budzi niepokój, szczególnie kiedy spojrzy się na inną, także ważną statystykę.

Średnia graczy Counter-Strike 2 zaliczyła jeszcze większy spadek, bowiem między wrześniem a październikiem średnio na serwerach grało około miliona graczy. Teraz zanotowany spadek sięga ponad 30%, bo dane jakie można zobaczyć na SteamDB sugerują, że aktualnie średnio w CS2 gra niecałe 650 000 osób.

CS2 i ilość graczy

fot. Steamdb.com

Spadki graczy CS2 = Spadki na rynku

Mniejsza ilość graczy spowodowała także długo wyczekiwane przez wielu spadki cen przedmiotów z CS2. Przed premierą gracze mogli zauważyć, ale także nieźle zarobić na wzroście przedmiotów, które spowodowane były dużymi oczekiwaniami wobec nowej wersji Counter-Strike. Teraz jednak przychodzi ochłodzenie i skrzynki, skiny do broni i wiele więcej zaczynają po prostu tanieć.

Strona Pricempire podała, że ceny 300 najlepszych skórek odnotowały już spadek w wysokości nawet 50% od szczytów historycznych, które miały miejsce przed premierą CS2. Na ten moment mimo wprowadzanych poprawek, gracze narzekają między innymi na dużą ilość oszustów. Spadki graczy odbijają się także na ilości otwieranych skrzynek i sprzedawanych skórek na platformie Steam, co od razu powoduje mniejszy zarobek u Valve.