Respawn.pl

CS2 ponownie stracił sporo graczy, ale pod względem statystyk jest lepszy niż CS:GO

Autor: Michał Maćkowski
premiera CS2

Listopad nie był najlepszy dla CS2, a to wszystko przez malejącą ilość osób chętnych do gry. Drugi miesiąc z rzędu Counter-Strike 2 zanotował spadek średniej ilości graczy.

CS2 ponownie traci graczy, jest jednak lepiej niż w CS:GO

CS2 po rozdaniu dużej ilość wejściówek do bety i po premierze, zyskało dość duży efekt świeżości. Dużo graczy zdecydowało się sprawdzić nowego Counter-Strike, ale od dwóch miesięcy gra zalicza spore spadki użytkowników. Najgorzej było do tej pory w październiku, gdzie średnia ilość graczy spadła prawie o 200 000.

Sytuacja w listopadzie nieco się polepszyła, ale nadal jest daleka od wzrostów. Według danych ze steamcharts, w listopadzie gra zanotowała spadek średniej ilości graczy o 77 600 względem października. Jest to drugi miesiąc z rzędu, kiedy to Counter-Strike 2 notuje spadek w tej kategorii. W listopadzie natomiast średnio na serwerach bawiło się około  715 000 graczy.

Spadek średniej ilości graczy odbił się także na momencie, w którym w grę gra najwięcej osób. W październiku w jednym momencie w najnowszym tytule od Valve bawiło się ponad 1 360 000 graczy, co było już i tak gorszym wynikiem o 200 000 niż we wrześniu. Sytuacja w listopadzie nie uległa poprawie, a pogorszeniu. W zeszłym miesiącu w najlepszym momencie w grze znajdowało się nieco ponad 1 160 000 użytkowników.

Ilość graczy CS2

fot. SteamCharts.com

CS2 lepszy od CS:GO

Warto także przyjrzeć się wynikom, jakie CS2 notuje w porównaniu do CS:GO. Starsza wersja gry w listopadzie 2022 roku zanotowała średnią ilość graczy na poziomie około 620 000, co jest gorszym wynikiem o prawie 100 000 względem Counter-Strike 2. Trzeba dodać, że sam listopad dla CS2 jest zdecydowanie lepszy niż wyniki CS:GO w całym 2022 roku. W zeszłym roku jeszcze starsza wersja gry, najlepszy moment miała w sierpniu, kiedy to w grę grało około 640 000 osób.