Respawn.pl

CSGL awansuje na DreamHack Masters Malmö 2016!

Autor: Sergiusz Lelakowski

CSGL po zwycięstwie nad FlipSid3 zapewnia sobie miejsce na nadchodzącym DreamHack Masters Malmö 2016. Turniej ten mimo, że nie posiada statusu Majora jest jedną z najważniejszych imprez tego roku a jego pula nagród wyniesie 250 000$.

Polacy otrzymali zaproszenie do udziału w zamkniętym turnieju kwalifikacyjnym i pokonując 3 przeciwników wywalczyli awans do głównego turnieju. W pierwszym spotkaniu ich zmierzyli się z PENTA Sports. Niemcy mimo iż nie są drużyną z tier 1 to potrafią sprawiać problemy nawet najlepszym a ich uczestnictwo w zeszłym rocznym majorze w Katowicach nie było dziełem przypadku. CSGL po wyrównanym 2 mapowym meczu awansowało do ćwierćfinałów w których musieli poradzić sobie z Dignitas. O dziwo Duńczycy stawili Polakom mniejszy opór niż ich poprzednicy. O ile pierwsza mapa była wyrównana i CSGL wygrało 16 do 13 to na Cobblestonie “Michu” i spółka nie dali swoim przeciwnikom żadnych szans i rozgromili ich do 3.

W (pół)finałowym, decydującym o awansie, spotkaniu Polakom przyszło się zmierzyć z FlipSid3. Bilans spotkań CSGL przeciwko tej drużynie nie był najlepszy a sami Ukraińcy są zespołem trochę bardziej doświadczonym niż nasi rodacy w związku z czym to oni przystępowali do tego meczu w roli faworytów. Pierwszą mapą tego pojedynku był train na którym po 30 rundach mieliśmy remis. W dogrywce lepsi okazali się nasi rodacy i przenieśliśmy się na Cache. Po 15 rundach wszystko zapowiadało, że znowu może dojść do dogrywki bo zakończyła się ona wynikiem 8 do 7 dla CSGL. Na szczęście nasi rodacy postanowili nie dostarczać nam zbędnych nerwów i po stronie gładko pokonali Ukraińców.

DreamHack Masters Malmö 2016 rozpocznie się 12 kwietnia i potrwa 3 dni. W turnieju weźmie udział 16 drużyn, połowa otrzymała bezpośrednie zaproszenia a druga połówka pochodzi z internetowych kwalifikacji. Wśród zaproszonych zespołów jest m.in. Virtus.pro. Drużyny zostaną podzielone na 4 grupy w których rozegrają mecze w systemie Bo1, nie zostało jeszcze ujawnione czy będzie to system drabinki podwójnej eliminacji czy może “każdy z każdym”. Faza pucharowa składa się z spotkań Bo3. Znamy już 14 z 16 drużyn które pojawią się we Szwecji, ostatnie 2 zostaną wyłonione w europejskich kwalifikacjach które rozpoczną się 20 marca. Oznacza to, że do CSGL oraz Virtus.pro ma szanse jeszcze dołączyć noKappa której zawodnicy brali również udział w 1 kwalifikacjach.