Respawn.pl

CSGL przegrywa w Road to Vegas

Autor: Sergiusz Lelakowski

Zawodnicy Lounge Gaming ulegli amerykańskiemu OpTic Gaming w ostatecznym starciu o wejście do Turner ELEAGUE. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 na korzyść OG (13-16 Train, 3-16 Cobblestone).

Polacy rozpoczęli spotkanie w bardzo dobrym stylu i pewnie wyszli na prowadzenie po stronie antyterrorystów na de_train. Niestety, po zmianie stron, gra Pawła “innocent” Mocka i jego kolegów wyglądała już nieco gorzej. Dziesięć wygranych rund po teoretycznie łatwiejszej stronie nie zbudowało wystarczającej przewagi, aby zgarnąć mapę. Shahzeb “ShahZam” Khan wraz z drużyną rozpędzał się niczym Pendolino, co spowodowało, że OpTic Gaming odrobiło pięć rund strat. Pomimo bardzo wyrównanej gry obydwu zespołów, to właśnie Amerykanie ostatecznie wygrali pierwszą mapę.

Starcie na de_cobblestone nie było już tak wyrównane. OpTic Gaming dosłownie przejechało się po Polakach i bez żadnego problemu wygrało mapę. Można powiedzieć, że zawodnicy CSGL mieli szczęście zdobywając chociaż te 3 rundy. Szybkie zwycięstwo 16-3 oznaczało zakończenie całego spotkania.

Lounge Gaming vs OpTic Gaming
MapaWynik
Train13-16
Cobblestone3-16

OpTic Gaming zdobyło 35,000$ oraz slot w Turner ELEAGUE Summer, a podopieczni Mariusza “Loord” Cybulskiego wzbogacili się o “zaledwie” 15,000$.