Respawn.pl

CS:GO bez Rosjan? Marzenie wielu graczy niedługo może się spełnić!

Autor: Michał Maćkowski
top 5 myszek cs:go

Bardzo interesujące informacje docierają do świata z rosyjskich mediów, które mówią o liście gier, jakie mają zostać zablokowane w Rosji. Na liście ma znaleźć się między innymi CS:GO. 

CS:GO to bardzo popularna gra w Rosji, o czym wie praktycznie każdy fan produkcji od Valve. W 2021 roku, około 12% procent wszystkich graczy stanowili Rosjanie, co niedługo może się gwałtownie zmienić. Najnowsze wieści z rosyjskich mediów mówią bowiem o liście gier, które zostaną zablokowane.

CS:GO bez Rosjan?

Marzenie wielu graczy CS:GO niedługo może się spełnić, bowiem Rosjanie nie są zbyt lubiani w grze. Według najnowszych wieści z Kremla, rząd chcę kontynuować walkę z grami wideo i planuje wprowadzić listę gier, które mają zostać zakazane. Powodem mają być ukryte treści źle działające na młodych obywateli. Drugą sprawą może być także ciągłą rezygnacja z produktów pochodzących z Europy czy Stanów Zjednoczonych.

Na liście gier, które mają podobno zostać zakazane w Rosji są między innymi gry sieciowe takie jak: League of Legends, CS:GO czy także bardzo popularna Dota 2. Oczywiście ilość tytułów na liście będzie znacznie większa, lecz na ten moment nie wiemy nic więcej.

Co dalej? 

Rosyjski rząd zlecił już podobno odpowiednim organom wprowadzenie ograniczeń, jeżeli chodzi o gry wideo, co może nastąpić w niedalekiej przyszłości. To jednak nie koniec zmian, jakie mają czekać Rosjan. W planach ma być także nakazanie instalacji specjalnego programu na wszystkich komputerach, co pozwoliłoby sprawdzać, w jakie gry grają aktualnie gracze , ale także zwiększyć kontrolę nad treściami.

Dla wielu wydawców gier, Rosja wciąż jest bardzo atrakcyjnym rynkiem. Natomiast dla samego Valve wprowadzenie takich zmian na pewno będzie bolesne finansowo, bowiem Rosjanie to największa społeczność grająca w CS:GO.