Respawn.pl

CS:GO nadal na topie. Tak wielu graczy nie było od roku

Autor: Aleksander Kurcoń

Counter-Strike nigdy się nie znudzi. Świadczą o tym liczby aktywnych graczy w danym miesiącu. Ostatnie 30 dni dla CS:GO były rekordowe na przestrzeni niemalże roku.

Gry esportowe i FPS-y przychodzą i odchodzą stale, a my wiemy, że CS:GO zostanie. Strzelanka od kilkunastu lat cieszy się popularnością i nic nie wskazuje, że miałoby się to zmienić. Zwłaszcza jeśli spojrzymy na statystyki Steam Charts, które monitorują aktywnych graczy.

Steam Charts podaje nam takie informacje jak średnia liczba graczy w danym miesiącu, ale także peak, czyli najwyższa liczba graczy w jednym momencie. Co się okazuje? W ostatnich 30 dniach peak CS:GO przekroczył milion użytkowników w jednym momencie. Takiej liczby nie widzieliśmy od maja 2021 roku.

Milionowy peak to z pewnością dobry prognostyk, uczciwie trzeba jednak podać, że średnia graczy lekko spadła w stosunku do stycznia i lutego 2022 roku. Jest to jednak naturalny proces CSa, który króluje wśród graczy jesienią i zimą, a odpływ użytkowników następuje wraz z nadejściem wiosny. Tak było rok temu i dwa lata temu. Tak będzie zapewne i w tym roku. Poniżej szczegółowe statystyki sięgające stycznia 2021.

Otwórz zdjęcie