Respawn.pl

CS:GO spóźniło się ze świąteczną aktualizacją; Na mapie pojawiły się prezenty i bałwany

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO, Ember

Takiej akcji ze strony deweloperów CS:GO nikt się nie mógł spodziewać. Mimo że mija już miesiąc od Świąt Bożego Narodzenia, to na jednej z map pojawiły się prezenty i bałwany. 

Pierwsza aktualizacja do CS:GO w 2023 roku, która pojawiła się wczoraj (26.01), nie przyniosła oczekiwanych zmian. Gracze liczyli bowiem na między innymi nową operację, bowiem Valve do ostatniej aktualizacji podchodziło dosyć długo. Społeczność, która mocno śledzi poczynania deweloperów widziała już kilka ruchów, które najczęściej sugerują, że zmiany w grze pojawią się za kilka godzin. Tym razem było inaczej, bo niektóre wpisy na oficjalnej stronie po prostu były usuwane przed oficjalną publikacją.

Święta 2023 już w CS:GO?

Ostatnia aktualizacja oprócz zmian na Anubis, czyli najnowszej mapie w puli map trybu turniejowego, przyniosła tajemniczy sztorm śnieżny na Ember. Sam opis aktualizacji mówił tylko, że mapa zmieni swoją charakterystykę na zimową, jednak nie tego się spodziewaliśmy. Gracze po chwili znaleźli bowiem prezenty i bałwany rozmieszczone na mapie z trybu Danger Zone. Od Świąt Bożego Narodzenia minął bowiem już ponad miesiąc, a dopiero teraz Valve zaktualizowało mapę.

Temat bałwanów, prezentów i Mikołaja wyjaśniony

Na mapie Ember pojawiły bałwany, prezenty oraz po zakończeniu rundy odzywa się Święty Mikołaj mówiący Merry Christmas (Wesołych Świąt) HOHOHO. Sprawę tajemniczej i spóźnionej aktualizacji szybko wyjaśnili gracze, którzy zauważyli, że mapa społeczności, na której możemy grać w trybie Danger Zone, otrzymała aktualizację 28 grudnia i od tamtego czasu twórcy czekali na reakcję Valve i oficjalne dodanie nowej aktualizacji do gry.  Jak widać, deweloperzy nie śpieszyli się z wprowadzeniem zmian na mapie i już w styczniu ogłosili Święta Boże Narodzenia, która nadejdą w grudniu.

Jeżeli chcecie zobaczyć mapę na spokojnie (Tryb Danger Zone nie można grać w pojedynkę), planszę Ember możecie pobrać z warsztatu Steam tutaj.