Respawn.pl

CS:GO to nadal kopalnia złota? Gracz pokazuje najchętniej otwierane skrzynki!

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO

CS:GO żyje wieloma plotkami, które często podparte są informacjami bez danych. Teraz jednak użytkownik Reddita przekazał kilka ciekawych informacji na temat produkcji Valve w liczbach!

Dla jednych CS:GO przeżywa kryzys, ze względu na brak jakichkolwiek zmian, a dla drugich wszystko jest w jak największym porządku. Produkcja Valve nie otrzymała aktualizacji od osiemnastego sierpnia, jednak wielu osobom to kompletnie nie przeszkadza, a szczególnie deweloperom, którzy na skrzynkach nadal zbijają niezłe kokosy.

Użytkownik Reddita o pseudonimie Fjedjik pochwalił się swoimi obliczeniami na temat zarobków i popularności danych skrzynek w produkcji Valve. Według jego obliczeń w poprzednim miesiącu w grze otwarto 18,5 miliona skrzynek, co w porównaniu do poprzednich miesięcy spowodowało spadek. W maju skrzyń w CS:GO otwarto podobno aż 25,9 miliona. Liczby robią wrażenia, a z pewnością także kasa zarobiona przez producenta, który w maju według obliczeń mógł zarobić  ponad 230 milionów złotych! Suma robi wrażenie, a do tego dochodzą jeszcze między innymi pojemniki z naklejkami.

Maj25,9 miliona
Czerwiec23,5 miliona
Lipiec21 miliona
Sierpień18,5 miliona

Przeczytaj więcej – Aktualizacja 18.08.2021 – Skróty regionów i języków w interfejsie

To jednak nie są idealne dane, bowiem opierają się głównie na ekwipunkach publicznych i stronie csgofloat.com, gdzie powyżej pięćdziesięciu tysięcy, liczba danych skórek jest zaokrąglona, przez co wyniki nie są idealne, lecz mimo to pozwalają nam mniej więcej policzyć, ilość otwieranych skrzyń w CS:GO i zarobionej kasy przez Valve

Użytkownik Fjedjik  policzył także, które skrzynie cieszą się największa popularnością. Według obliczeń gracze najchętniej otwierają Clutch Case, Snakebite Case oraz Spectrum 2 Case. Tą pierwszą skrzynię otwarto w sierpniu ponad ponad dwa i pół miliona razy. Nie powinno nikogo zaskoczyć, że najrzadziej gracze decydują się na otwarcie Bravo Case, które jest jedną z droższych skrzynek i aktualnie na czas pisania tego artykułu za jedną sztukę zapłacić trzeba 169 złotych. Pełne statystyki z otwieranych skrzynek w CS:GO znajdziecie tutaj.