Respawn.pl

CS:GO zniknął ze Steama [AKTUALIZACJA]

Autor: Michał Maćkowski
grafika z CS:GO

Steam na wtorkowy poranek przygotował dla nas małą niespodziankę. Counter Strike: Global Offensive zniknął z platformy i na ten moment nie wiadomo, co było tego przyczyną. 

Wiemy, że Steam lubi płatać figle i tym razem jest podobnie, bowiem z platformy niespodziewanie zniknęło wiele tytułów, w tym właśnie CS:GO. Na początku wiele osób nie wiedziało dlaczego tak się stało, jednak według najnowszych wieści na platformie pojawił się błąd, który spowodował usunięcie nazw z niektórych gier. Wchodząc głębiej, w sklepie Steam nie można znaleźć wielu tytułów w tym między innymi Mad Max (1979), dodatki do Black Desert czy kostiumów do Street Fightera X.

Wszystko jednak na to wygląda, że gry nie zostały usunięte przez Valve, a ukryte w sklepie przez błąd API, który spowodował usunięcie ich nazw, przez co najczęściej w sklepie nie można ich znaleźć lub wejść w strony prezentujące dany tytuł. Na ten moment nie wiemy, kiedy błąd zostanie naprawiony, bowiem włodarze platformy nie odnieśli się jeszcze do zaistniałego błędu.

Aktualizacja

CS:GO wrócił już na platformę, jednak nie wiemy co z innymi grami. Nie wykluczone, że reszta tytułów miała zniknąć z platformy, a usunięcie na chwilę FPS’a od Valve było tylko małym błędem przy pracy.