Respawn.pl

CSGO zostanie wyłączony na jeden dzień; Sprawa nie dotyczy jednak Europy!

Autor: Michał Maćkowski
top 5 myszek cs:go

Takie rzeczy nie zdarzają się zbyt często, chyba że w przypadku dużej aktualizacji. CSGO wraz z Dota 2 zostaną wyłączone na jeden dzień dla graczy z Chin z aktualnie nieznanego nam powodu. 

CSGO i Dota 2 to jedne z najpopularniejszych gier sieciowych na świecie i do tej pory nie zdarzyło się, żeby gra była z niedostępna przez dłuższy czas. Teraz jednak taka sytuacja ma się wydarzyć 6 grudnia w Chinach.

CSGO i Dota 2 zostaną wyłączone

Sprawa wyłączenia CSGO oraz Dota 2 ma dotyczyć całego chińskiego regionu, gdzie gra wydawana jest przez wewnętrzny podmiot, jakim jest Perfect World. Powodem tego jest oczywiście chińskie prawo. Według aktualizacji o wielkości 5 mb i jaką zobaczyli gracze, szóstego grudnia, wszystkie osoby grające z Chin nie będą mogły grać.

Wyłączenie gier dotyczyć będzie tylko chińskiego regionu i na ten moment nie poznaliśmy oficjalnego powodu tej decyzji. Najnowsza aktualizacja informuje, że granie w CSGO zostanie zawieszone od 0:00 do 23:59, 6 grudnia 2022 roku (wtorek).

Dlaczego gry zostaną wyłączone?

Nie znamy oficjalnego powodu wyłączenia gier, jednak gracze szybko znaleźli najbardziej prawdopodobną przyczynę.  Właśnie 6 grudnia w Chinach odbędzie się pogrzeb Jiang Zemi, byłego chińskiego polityka oraz działacza państwowego i partyjnego, który w latach 1993–2003 przewodził Chińskiej Republice Ludowej.