Respawn.pl

Czas na ćwierćfinały IEM Dallas

Autor: Krzysztof Sarna

Po dniu przerwy wracamy do rywalizacji w ramach IEM Dallas. Na dzień dobry czekają nas dwa ćwierćfinały. Oba zapowiadają się ciekawie, ale jednak jeden z nich może wywołać gęsią skórkę. Mamy szczerą nadzieję, że i w praktyce tak będzie, a zawodnicy będą musieli włożyć niemało wysiłku, by przypieczętować półfinał turnieju. 

Decydujący wyścig po tytuł IEM Dallas

Tak to już jest, że faza play-off cieszy się największą popularnością. Nie inaczej jest w przypadku Intel Extreme Masters Dallas. Już dziś, a także po północy będziemy świadkami dwóch ćwierćfinałów, które wyłonią nam docelowo najlepszą czwórkę tego turnieju. 

Rozpoczniemy o godzinie 20:30, kiedy to Astralis i MOUZ zagrają o dopiero co wspomniany półfinał. Duńczycy mogli rozpocząć etap pucharowy od półfinału, ale w finale górnej drabinki grupy B przegrali 1:2 z ENCE. Natomiast “Myszy” do samego końca musiały drżeć o swój byt w tym turnieju. Organizacja z Niemiec w decydującym meczu wygrała 2:0 z OG Esports i tym samym wyeliminowała jednego z dwóch Polaków z tego turnieju. Jeśli natomiast chodzi o dzisiejsze zawody, to różnica dzieląca obie ekipy w światowym rankingu HLTV to siedem miejsc, ale wydaje się, że nie ma to większego znaczenia. Zarówno Astralis, jak i MOUZ śmiało mogą to spotkanie wygrać i najprawdopodobniej czynnikiem decydującym będzie dyspozycja dnia. Na wygranego tego pojedynku w półfinale czeka już Heroic.

CZYTAJ TAKŻE: Kapsuła mistrzów Team Vitality już dostępna w CS:GO!

Równo o północy, w sobotę dojdzie do jakże wielkiego hitu! G2 Esports stanie naprzeciwko FaZe. Obie formacje to istna czołówka Counter-Strike’a: Global Offensive i śmiało możemy oczekiwać dobrych, wyrównanych zawodów. Co prawda amerykańska organizacja jest trzecią siłą świata, podczas gdy “Samuraje” okupują szóstą pozycję, ale Finn “karrigan” Andersen i spółka pokazali nam już, że na tym turnieju mogą przegrać z niżej notowanymi od siebie, czego dowodem jest porażka z ENCE. Nie skłamiemy, jeśli stwierdzimy, że w tym meczu szanse są rozłożone bardzo równomiernie, po pięćdziesiąt procent. Zwycięzca spotka się w półfinale z ENCE.

Harmonogram ćwierćfinałów IEM Dallas prezentuje się następująco:

20:30 | Astralis vs. MOUZ – BO3

00:00 | G2 Esports vs. FaZe Clan – BO3
Transmisję wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale na Twitchu ESL Polska. Dostaniecie się do niego klikając tutaj.

Intel Extreme Masters Dallas zakończy się w nadchodzącą niedzielę, 4 czerwca. W wielkim finale obie ekipy powalczą o sto tysięcy dolarów oraz slota na IEM Cologne. Przypomnijmy, że łączna pula nagród wynosi ćwierć miliona dolarów.