Respawn.pl

Czas na duży sprawdzian dla 9INE i Honoris – startują zamknięte kwalifikacje do IEM Brazil

Autor: Michał Maćkowski
9INE

Już dzisiaj przed 9INE i Honoris nie lada wyzwanie. Startują zamknięte kwalifikacje od IEM Brazil, które mogą poprowadzić wreszcie polski zespół do dużego turnieju. 

Pierwszy krok przez 9INE i Honoris został wykonany. Obydwie polskie ekipy oraz Monte z Szymon “kRaSnaL” Mrozek przedarły się przez otwarte eliminacje, które jak wiemy, bardzo często sprawiają najwięcej problemów. Dzisiaj jednak pora na duży sprawdzić, bowiem startuje drugi etap prowadzący do IEM Brazil, czyli zamknięte kwalifikacje.

Honoris kontra Dycha, 9INE przeciwko Sprout w walce o IEM Brazil

Dla polskich drużyn i kibiców CS:GO startuje dzisiaj jedno z najważniejszych wydarzeń w tym roku. Zamknięte eliminacje do IEM Brazil mogą spowodować, że zobaczymy polski zespół na bardzo ważnym turnieju od dawna. Do tego jednak jeszcze trochę ciężkiej drogi. Honoris na początek zmagań zmierzy się z ekipą Pawła “dychy” Dychy, która po nieudanym IEM Katowice na pewno będzie chciała pokazać swoją siłę.

Teoretycznie łatwiejszy rywal czeka graczy 9INE, którzy na początek eliminacji zagrają ze Sprout. Europejska formacja także nie zaliczyła do udanych IEM Katowice i co ciekawe zdecydowało się wczoraj na zmianę w składzie. Do zespołu na kwalifikacje dołącza najprawdopodobniej już były kolega z zespołu Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego – Mikkel “⁠Maze⁠” Sparvath, którego mogliśmy w ostatnim czasie oglądać w Let us Cook. Zmiana zawodnika tuż przed kwalifikacjami, a szczególnie roszada prowadzącego może spowodować inną grę drużyny.

W zamkniętych eliminacjach obejrzymy także zespół Monte, w którym gra Szymon “kRaSnaL” Mrozek. Ukraiński zespół z polskim i jordańskim pierwiastkami powalczy na start z BIG.

Harmonogram pierwszego dnia kwalifikacji do IEM Brazil

  • ENCE vs Honoris – 15:30 (BO3, transmisja)
  • HEET vs Bad News Eagles- 15:30 (BO3)
  • Sprout vs 9INE- 15:30 (BO3, transmisja)
  • Monte vs BIG- 15:30 (BO3, transmisja)
  • Zwycięzca meczu ENCE/HONORIS vs zwycięzca meczu HEET/ Bad News Eagles 20:00 (BO3)
  • Zwycięzca meczu Sprout/9INE vs zwycięzca meczu MONTE/BIG 20:00 (BO3)
  • Przegrany meczu ENCE/HONORIS vs przegrany meczu HEET/ Bad News Eagles 20:00 (BO3)
  • Przegrany meczu Sprout/9INE vs przegrany meczu MONTE/BIG 20:00 (BO3)

Illuminar oraz los kogutos także w grze

To nie koniec emocji związanych z polskimi drużynami i zawodnikami. Dzisiaj w grze zobaczymy także dwukrotnie Illuminar, które najpierw w ramach CCT West Europe powalczy z byłym już składem Ungentium. Trzy godziny później reprezentanci oczka zagrają swój pierwsze na IKLA w ramach Elisa Invitational Winter. W CCT West Europe Series w akcji zobaczymy dzisiaj również graczy los kogutos, którzy powalczą z Tricked.