Respawn.pl

Czas na kolejny sezon Ligi Streamerów – w grze zobaczymy m.in. Izaka, Pago czy Parisa Platynova

Autor: Michał Maćkowski
Liga Streamerów

Kolejna edycja Ligi Streamerów rozpocznie się już niedługo! Tym razem streamerzy wraz ze swoimi drużynami powalczą w CS:GO i o pulę nagród wynoszącą  30 000 złotych!

Oficjalnie ogłoszono kolejną edycję Ligi Streamerów, która z kilku aspektów będzie wyjątkowa! Tym razem ośmiu streamerów z Twitcha oraz Facebooka powalczy w CS:GO wraz ze swoimi drużynami o pulę nagród wynoszącą 30 000 złotych i wyjazd na lanowe finały!

Liga Streamerów to relatywnie nowy projekt na polskiej scenie gamingowej, który w przeciągu tego roku zorganizował trzy serie turnieju, podczas których najwięksi streamerzy w Polsce rywalizowali w najważniejszych tytułach esportowych -Counter Strike: Global Offensive, Valorant oraz League of Legends. W trakcie poprzednich edycji mogliśmy zobaczyć w akcji takich streamerów jak – PAGO, Izak, Saju, Rybson czy Nervarien.  Nadchodząca edycja z pewnością będzie przełomowa, a to dlatego, że dostarczy nam możliwość obejrzenia streamerów na żywo, podczas finałów LANowych, które odbędą się 12 grudnia w warszawskim ESPOT.

Kolejne edycja Ligi Streamerów rozpocznie się już 19 października i odbędzie się w formacie ligowym, podczas którego w każdy wtorek i środę drużyny zawalczą między sobą w systemie Best of 2. W trakcie siedmiu kolejek, będziemy mieli okazję obejrzeć ponad 28 spotkań.

Lista drużyna wygląda następująco:
● Team Izak (Izak, Boll, AntyWirus, przemeklovel, Cavo, SKIZE)
● Team Saju (Saju, futrzak, pashabiceps, jakras, empowered)
● Team PAGO (PAGO, SebuuQ, finez, MTZ, Trezizerro)
● Team Dzinold (MrDzinold Jezus1337, ewie, ira1337, Ciorny) – zwycięzca pierwszej edycji Ligi Streamerów
● Team Kubx (Kubx, destroj, exhiie, ToM223, olczix, jrz)
● Team WK Gaming (Owca, BaBeliUt, Ariina, Mendi, Fusia, Deja)
● Team Rogalik (Jacob, Matek, Rogalik, Beznickos, Smalczyk)
● Team Paris Platynov (Paris Platynov, Plecu, kawasaki, hajmer, jooszi)

Spośród ośmiu rywalizujących drużyn, dwie najlepsze awansują bezpośrednio do wielkiego finału edycji, a miejsca cztery – sześć sezonu ligowego zawalczą w formacie Bo3 o dwa ostatnie miejsca. Tak wyłonione cztery ekipy wezmą udział w finałach LAN w Warszawie. Wszystkie spotkania Ligi Streamerów transmitowane będą na kanałach influencerów oraz na kanale 3League.