Respawn.pl

Czas na pierwszą kolejkę PLE! Które drużyny sięgną po pierwsze punkty?

Autor: Krzysztof Sarna

Nadchodzący sezon PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE będzie należał do tego z serii przełomowych. Występ nowych drużyn, wielka pula nagród i wiele więcej. W końcu zaczynamy jesienną odsłonę Polskiej Ligi Esportowej! Kto sięgnie po pierwsze zdobycze punktowe? To właśnie temu przyjrzymy się wraz z naszym partnerem, eWinnerem, który jest jednocześnie sponsorem rozgrywek.

O przejściach i rezygnacjach polskich drużyn z ESL Mistrzostw Polski na rzecz PLE moglibyśmy mówić i mówić. Jednak aktualny czas, to nie czas na ocenianie i dyskusje, wszak to jesienna edycja, która startuje już dziś, wiele nam powie. Jedno jest pewne! Emocji nie zabraknie, a to za sprawą istnej śmietanki polskiej sceny.

13:00 | Izako Boars vs. PGE Turów Zgorzelec – BO3

Jesienne zmagania o miano najlepszej formacji Polskiej Ligi Esportowej rozpoczniemy o godzinie 13:00. Jako pierwsi na serwerze zameldują się gracze Izako Boars oraz PGE Turowa Zgorzelec. “Dziki” w ostatnim czasie nie radzą sobie źle, czego dowodem jest zajście do półfinału turnieju Malta Vibes Knockout Series 1. W starciu premiowanym finałem podopieczni Bartosza “Hypera” Wolnego musieli jednak uznać wyższość ENCE. IB upatrywało także szans w dostaniu się do IEM Fall, ale w trzeciej turze otwartych eliminacji Daniel “STOMP” Płomiński i jego koledzy uplasowali się na 5-8. miejscu. Nie da się jednak ukryć, że bez żadnego zagłębiania się w dyspozycję obu ekip murowanym faworytem dzisiejszej potyczki jest Izako Boars, które zajmuje 56. lokatę w światowym rankingu HLTV. Wątpliwości co do tego nie mają także bukmacherzy, bowiem kurs na IB wynosi 1.15, podczas gdy na organizację z Dolnego Śląska aż 4.75!

1

16:00 | x-kom AGO vs. HONORIS – BO3

O czasie na przerwę nie będzie dziś mowy, bo trzy godziny później dojdzie do pasjonującego starcia. Naprzeciwko siebie staną reprezentanci x-kom AGO oraz HONORIS. Co prawda o ciekawym meczu nie świadczą przeliczniki, ponieważ na “Jastrzębie” to 1.40, podczas gdy na Filipa “NEO” Kubskiego i jego kolegów 2.70. Jednak wydaje się, że to właśnie ten pojedynek będzie obfitował w najwięcej zwrotów akcji dnia dzisiejszego. Z jednej strony mamy najlepszą drużynę z Polski, która aktualnie jest na 27. pozycji wedle światowego rankingu HLTV oraz HONORIS, które jeszcze przedwczoraj zainkasowało komplet punktów w ESL Mistrzostwach Polski dzięki wygranym z TPT. Wiemy jednak z doświadczenia, że obie formacje często lubią zaskakiwać i to w ten negatywny sposób. Co więcej – będzie to pierwszy mecz tych drużyn od połowy maja tego roku. Trzeba jednak przyznać, że ostatnie starcie było bardzo pamiętne, bo mówimy tu o finale ESL MP, w którym wygrało AGO, ale po późniejszych kontrowersjach tytuł został przyznany organizacji Filipa “NEO” Kubskiego oraz Wiktora “TaZa” Wojtasa. Zatem dojdzie dziś do spotkania, w którym ładunek emocjonalny będzie mógł być zwiększony.

2 1

19:00 | MAD DOG’S PACT vs. Tarczyński Protein Team – BO3

Na sam koniec inauguracyjnego dnia czeka nas jeszcze rywalizacja z udziałem MAD DOG’S PACT i Tarczyńskiego Protein Teamu. Ta pierwsza ekipa będzie miała wielką chęć na wygranie całych rozgrywek. Przypomnijmy, że w wielkim finale wiosennej odsłony podopieczni Vincenta “vinSa” Jozefiaka ulegli byłemu składowi Illuminar Gaming. Różnica, jaka dzieli te dwie drużyny, jest całkiem widoczna, Jacek “MINISE” Jeziak i jego kompani plasują się na 71. lokacie notowania HLTV, podczas gdy TPT jest dopiero na 268. miejscu. Tak też, kiedy postawimy na PACT i ekipa ta wygra, wówczas każda nasza złotówka zostanie pomnożona razy 1.30. Jeszcze lepiej prezentuje się sytuacja w przypadku ewentualnego triumfu graczy Macieja “Mazura” Mazura, a to za sprawą czynnika 3.20.

3 1

22.09 (czwartek) | 16:00 | Anonymo Esports vs. M1 EDEN – BO3

Pierwsza kolejka PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej zakończy się w czwartek. O godzinie 16:00 Anonymo Esports zmierzy się z M1 EDEN. W tym przypadku śmiało można powiedzieć, że każdy inny wynik niż triumf “Anonimowych” będzie jedną wielką niespodzianką. Owszem, w obozie Adriana “IMD” Piepera doszło do zmian, w których konsekwencji w składzie jest dwójka młodych zawodników, jednak nie zmienia się to, że nadal mamy tam Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego oraz Pawła “innocenta” Mocka. Jacy to są zawodnicy, to już doskonale wiemy. Wydaje się, że nasze spostrzeżenia są dobre, a to dlatego, że kurs na Anonymo Esports to 1.15, kiedy na wiktorię Kacpra “Riczi Maszynki” i kompanów 4.75!

19:00 | Illuminar Gaming vs. Team ESCA Gaming – BO3

Ostatecznym spotkaniem na ten tydzień będzie to pomiędzy Illuminar Gaming, a Teamem ESCA Gaming. Aż chce się rzec, że trzeba będzie obejrzeć te zawody. Spotkamy się tu przecież z dwiema ekipami, które prezentują dość zbliżony do siebie poziom. Co prawda IHG zmieniło cały skład, ale organizacje miały okazję zmierzyć się ze sobą pod koniec kwietnia. Wówczas dwukrotnie lepsza okazała się ESCA, która triumfowała do trzynastu w ESL MP. Być może to dziś właśnie organizacja spod szyldu Oka odniesie pierwszy triumf przeciwko Maciejowi “Bielany’emu” Bilińskiemu i jego kolegom?

Graj i nie przejmuj się podatkiem!

Pieniądze to drażliwy temat, ale co w momencie, kiedy powiemy Wam, że możecie mieć ich jeszcze więcej? Tak, więcej! To wszystko za sprawą tego, że obstawiając na eWinnerze odejmowany jest podatek, przez co nasza ewentualna wygrana jest zwiększana dokładnie o 14%. Wszystkich niezbędnych informacji na temat tego zabiegu dowiecie się klikając w poniższy banner. 

300x250 Esport Bez Podatku

Spróbuj swoich sił! Jeśli przegrasz to… otrzymasz zwrot!

eWinner bardzo dba o swoich użytkowników, a zwłaszcza tych nowych. Dlatego też, jeśli nie mieliście wcześniej styczności z naszym sponsorem, to jest ku temu idealna okazja, by to zmienić. A to wszystko za sprawą tego, że jeśli postawicie pierwszy kupon i go przegracie, to bukmacher zwróci Wam środki pomniejszone o kwotę podatku. Zwrócone pieniążki będziecie mogli wypłacić na swoje konto bankowe. Co więcej – z kodem promocyjnym IZAKTV kwota zwrotu jest większa i może wynieść nawet do 110 PLN. Klasycznie – więcej informacji zastaniecie pod poniższym bannerem.

IzakTV 750x200 110 1 1

Lubicie ryzykować? Jak to mówią, bez ryzyka nie ma zabawy. Dzisiaj najbardziej wyrównanym spotkaniem powinno być to z udziałem x-kom AGO oraz HONORIS, o czym też wspominaliśmy nieco wcześniej. Z tego też powodu być może doczekamy się dogrywki na pierwszej mapie, w której lepsi okażą się reprezentanci HONORIS? Gdyby tak było, to bylibyśmy w siódmym niebie!

kupon 125

Harmonogram pierwszej kolejki PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej prezentuje się następująco:

Środa, 22 września:

13:00 | Izako Boars vs. PGE Turów Zgorzelec – BO3

16:00 | x-kom AGO vs. HONORIS – BO3

19:00 | MAD DOG’S PACT vs. Tarczyński Protein Team – BO3

Czwartek, 23 września: 

16:00 | Anonymo Esports vs. M1 EDEN – BO3

19:00 | Illuminar Gaming vs. Team ESCA Gaming – BO3

Nie można zapominać, że eWinner jest sponsorem Polskiej Ligi Esportowej. Spotkania wraz z polskim komentarzem będzie można oglądać na kanale PLE na Twitchu. Dostaniecie się na niego klikając ten odnośnik.

Przypomnijmy, że sponsorem strategicznym portalu IzakTV jest eWinner, na którym możecie obstawiać wszystkie mecze ESL Pro League, a także wiele więcej. Jeżeli zarejestrujecie się z kodem IZAKTV, to otrzymacie zwrot nawet do 110 złotych za pierwszy zakład.