Respawn.pl

Czas na pierwsze polskie derby w 2023 roku! 9INE kontra aktualny mistrz polski!

Autor: Michał Maćkowski

Startuje walka o 17 sezon ESL Pro League z udziałem dwóch polskich drużyn. Na dzień dobry zmagań w lidze Conference czekają nas polskie derby z udziałem 9INE oraz Permitta.

Polskie zespoły rozkręcają się na arenie międzynarodowej. Nowy tydzień rozpoczęło Ungentium, które uciekło spod topora i ciągle walczy o awans do play-offów piątego sezonu European Pro League. Jednak dzisiejszą uwagę polskich kibiców najbardziej przykuwa rywalizacja pomiędzy 9INE a Permitta.

Debiut hadesa w polskich derbach

Dzisiaj startuje walka o siedemnasty sezon ESL Pro League, jednej z najbardziej prestiżowych lig w CS:GO.  Łącznie czternaście zespołów rozpoczyna rywalizację o trzy miejsca w najwyższej dywizji, gdzie oprócz polskich drużyn w akcji zobaczymy Sprout, forZe, HEET czy SAW.

Pierwsze w tym roku spotkanie pomiędzy dwoma polskimi drużynami na arenie międzynarodowej zapowiada się pasjonująco. 9INE, w którym zadebiutuje Olek “hades” Miśkiewicz zmierzy się z aktualnym mistrzem polski, czyli reprezentantami Permitta Esports. Po jednej stronie duże doświadczenie z nowym graczem, a po drugiej młodzi gniewni, którzy już pokazali, że trzeba się z nimi liczyć.

Zwycięzca polskich derbów awansuje do ćwierćfinału górnej drabinki, gdzie zmierzy się z rosyjskim forZe. Natomiast przegranego czeka walka w dolnej drabince o pozostanie w rozgrywkach. Spotkanie z udziałem 9INE i Permitta zaplanowane jest  na godzinę 19:00 i transmitowane będzie tutaj.