Respawn.pl

Czas na wielki finał Red Bull Rift Challenge!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Już w niedzielę, 8 grudnia, o godz. 17:00 rozpocznie się LANowy finał Red Bull Rift Challenge. Dwie drużyny składające się z amatorów, których w fazie rekrutacji wyłonili profesjonalni gracze – Jakub „Jactroll” Skurzyński i Paweł „Delord” Szabla, zmierzą się w formacie „Best of Five”. Oba zespoły przeszły cykl sesji treningowych ze swoimi kapitanami, podczas których pracowały nad taktyką i zgraniem. Kto wygra? Transmisja na Twitchu Red Bull PL.

Red Bull Rift Challenge to turniej, którego celem jest danie szansy graczom-amatorom zaistnienia na scenie League of Legends. W fazie rekrutacji – zgłoszeń do turnieju, liczyły się umiejętności, ale też osobowość i przydatność dla zespołu (zobacz filmik promujący wydarzenie). Dlatego kryteriami w naborze był poziom Diament II na serwerze EUW oraz odpowiedź na pytanie: „A co Ty wniesiesz do drużyny?”. Gracze mogli wybrać kapitana, do którego chcą się dostać. Jedną ekipę prowadzić będzie znany na profesjonalnej scenie League of Legends Jakub „Jactroll” Skurzyński, a drugą inny profesjonalista – Paweł „Delord” Szabla. Ze wszystkich zgłoszeń kapitanowie wybrali po 4 zawodników i rozpoczęli intensywne treningi, których efekty będzie można obejrzeć już 8 grudnia o godzinie 17:00.

Nasza scena ma duży potencjał do rozwoju, bo jesteśmy jednym z największych regionów w Europie. Kilka lat temu także i ja marzyłem o takiej szansie, jaką daje ten projekt – mówi Jactroll. Staram się przekazać swojej drużynie jak najwięcej teorii czyli tego, jak rozgrywać grę oraz tego, jak to wygląda na najwyższym poziomie. Każda topowa drużyna ma swój schemat rozgrywki i określone kroki – dodał.

Finałowa ósemka, która dostała się do projektu, ma szansę na rozpoczęcie prawdziwej esportowej kariery. Wszyscy gracze wezmą udział w testach do dywizji League of Legends w organizacji PRIDE. LANowy finał będzie więc ostatecznym sprawdzianem dla zawodników oraz okazją, by pokazać na co ich stać.

Na miejscu oprócz reprezentantów dwóch finałowych drużyn i ich kapitanów spotkać będzie można też znane osobistości ze świata esportu, którzy prowadzić będą wydarzenie. Będą nimi Agnieszka Borysiuk, Filip „Testree” Mątowski, Fryderyk „Veggie” Kozioł, Tomasz „Magvayer” Filipiuk, Mikołaj „Silv4n” Siniacki oraz Michał „Avahir” Kudliński.

Fanów League of Legends oraz media zapraszamy również do przybycia na wydarzenie. Wejście jest bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona. Teren imprezy zostanie otwarty dla publiczności o godzinie 16:30. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 i zależnie od przebiegu i wyniku meczów potrwa mniej więcej do godziny 21.